Minister školstva Branislav GröhlingTASR/J. Kotian
StoryEditor

Gröhling vyzval učiteľov, aby sa zaočkovali

23.07.2021, 11:16
Autor:
TASRTASR
Rezort školstva uviedol, že zaočkovaním sa človek nielen vyhne ťažkému priebehu choroby, ale chráni aj svoje okolie.

V novom školskom roku je nevyhnutné, aby na školách bolo bezpečné prostredie. Očkovanie neochráni iba samotných zamestnancov škôl, ale pomáha aj znížiť riziko šírenia nového koronavírusu, čím zabráni vzniku ohnísk na školách. Poukázal na to minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav

Gröhling (SaS), ktorý vyzval učiteľov, aby sa zaočkovali. Informoval o tom odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

V súvislosti s prípravami na nový školský rok je podľa rezortu školstva nutné, aby na školách bola čo najvyššia zaočkovanosť. Zamedzí sa tak šíreniu ochorenia v triedach či školách. Rizikovým faktorom je tiež vyšší priemerný vek pedagogického zboru, ktorý sa hýbe približne okolo 45 rokov.

"Chcem preto vyzvať všetkých učiteľov a zamestnancov škôl, aby sa zaočkovali. Je to jediný spôsob, ako v tretej vlne ochránime svoje zdravie a zdravie ľudí v našom okolí. Zároveň takto prispejeme k tomu, aby školy fungovali a aby na nich nevznikali ohniská nákazy," uviedol Gröhling.

Rezort školstva uviedol, že zaočkovaním sa človek nielen vyhne ťažkému priebehu choroby, ale chráni aj svoje okolie. Zaočkovaný človek totiž má podľa štúdií aj v prípade infekcie nižšiu vírusovú nálož. To znamená, že je menšie riziko, že nakazí ďalších ľudí. Očkovanie je tiež prínosnejšie než prekonanie ochorenia. To potvrdil nedávny výskum z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied, ako aj zahraničné zistenia.

"Dnes je na internete veľa dezinformácií. No myslím si, že práve učitelia by sa mali snažiť medzi nimi rozlišovať. V škole učiteľ vyučuje vedecké poznatky. A aj tu je dôležité dôverovať vede a výskumu. Klinické štúdie hovoria jasnou rečou. Potvrdzujú, že očkovanie je efektívne a bezpečné," uviedol minister školstva.

Ako dodal, je dôležité, aby pre funkčný chod škôl využili očkovanie všetci, ktorí majú túto možnosť.

01 - Modified: 2022-12-08 13:00:00 - Feat.: - Title: Bratislavský kraj bude po tretí raz očkovať proti HPV vírusu 02 - Modified: 2022-12-08 18:32:21 - Feat.: - Title: Medzi učiteľmi panuje veľká únava, mnohí už zmenám nedôverujú, hovorí mentorka pedagógov (rozhovor) 03 - Modified: 2022-12-06 23:00:00 - Feat.: - Title: Nedovoľme, aby sa na univerzitách rozmohol incest 04 - Modified: 2022-12-03 20:10:06 - Feat.: - Title: V Maďarsku protestovali tisíce učiteľov aj rodičov proti prístupu vlády k školstvu 05 - Modified: 2022-12-01 15:51:19 - Feat.: - Title: ŠÚKL eviduje 11 140 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. december 2022 16:06