TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Nevidím dôvod na odvolanie Mikulca, Kovařík má čo vysvetľovať, reaguje Šeliga

25.07.2021, 12:08
Autor:
TASRTASR
Policajný prezident Peter Kovařík by podľa podpredsedu Za ľudí mal čo vysvetľovať v súvislosti so situáciou v bezpečnostných zložkách aj pochybnosťami o manipulovaní vyšetrovaní.

Podpredseda strany Za ľudí a poslanec Národnej rady Juraj Šeliga nevidí dôvod na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO).

Policajný prezident Peter Kovařík by však podľa neho mal čo vysvetľovať v súvislosti so situáciou v bezpečnostných zložkách aj pochybnosťami o manipulovaní vyšetrovaní.

​V nedeľu tak reagoval na vyjadrenia hnutia Sme rodina, ktoré chce mimoriadnu koaličnú radu k zotrvaniu Mikulca a Kovaříka vo funkciách.

"Myslím si, že pán Kovařík má čo vysvetľovať. Informácie prenikli. Je dôležité, aby sme sa o tom rozprávali v koalícii a nenahrávali opozícii. Samozrejme, na koaličnej rade sa zúčastníme a budeme sa pýtať. Momentálne Roman Mikulec má moju plnú dôveru," uviedol Šeliga.

Považuje za férové položiť otázky aj ministrovi, aj šéfovi polície a nechať ich vysvetľovať. Očakával by, že Kovařík zvolá tlačovú konferenciu, kde bude odpovedať na všetky otázky médií a všetko vysvetlí verejnosti.

V opozičnom pokuse o Mikulcovo odvolanie v pléne Národnej rady vidí Šeliga snahu vytĺkať politický kapitál zo strany Smeru. "Preto sme sa neprezentovali v prvom kroku," uviedol s tým, že opozícia mohla dodať všetky hlasy, no napokon sa podľa neho ukázalo, že tam ani nemali všetkých kolegov. Pripomenul, že opozícia sa Mikulca snažila odvolať nedávno a nepodarilo sa to.

​Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) v nedeľu informoval, že predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár požiadal partnerov o zvolanie mimoriadnej koaličnej rady.

Riešiť chcú otázku zotrvania Mikulca a Kovaříka vo funkciách. Majú vážne výhrady. Predseda klubu Sme rodina Peter Pčolinský si myslí, že Kovařík aj Mikulec by mali odstúpiť.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
17. august 2022 18:44