StoryEditor

Galko uspel. Glváča budú odvolávať v auguste

09.07.2013, 12:05
Autor:
TASRTASR
Galko nazbieral dostatok podpisov na zvolanie schôdze, kde chce odvolať Glváča.

Exminister obrany a poslanec Národnej rady SR Ľubomír Galko (SaS) už má potrebných 30 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej sa chce pokúsiť odvolať šéfa rezortu obrany Martina Glváča (Smer-SD). K odvolávaniu však nedôjde skôr ako v auguste, keďže viacerí z podporovateľov schôdze sú na dovolenke. Galko sa plánuje so všetkými dohodnúť na postupe.

Chýbajúce podpisy poskytli nezaradení poslanci združení v hnutí Nová väčšina – Dohoda. Rozhodli sa tak preto, že zvolanie mimoriadnej schôdze je podľa Daniela Lipšica jediný spôsob, ako tému tunelovania Vojenského spravodajstva nastoliť v parlamente.

SaS rozhodnutie NOVA privítala. "Zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu budeme koordinovať s poslancami OĽaNO, NOVA a Zsoltom Simonom, teda s tými, ktorí rovnako ako my pokladajú akt odvolávania ministra Glváča za absolútne primeranú reakciu za jeho zlyhania v kauze tunelovania vojenských tajných služieb," reagoval Galko.

Podpisy zbieral Galko už na začiatku júna, nezískal ich však dosť. Najmä členovia Ľudovej platformy okrem Zsolta Simona sa odmietli podpísať. Tvrdili, že ešte neboli vyčerpané všetky možnosti. Namiesto schôdze o odvolaní Glváča presadzovali mimoriadne rokovanie na tému údajného tunelovania. To sa napokon aj konalo, Galko ho označil za čajové. Naďalej trvá na odvolávaní Glváča.

"SaS si uvedomuje, že opozícia nemá dostatok hlasov na odvolanie ministra, ale zároveň si uvedomuje aj to, že správne gestá urobené v správnej chvíli majú nezanedbateľný spoločenský význam. Zlo nesmie byť tolerované. Špinavosti nemôžu byť bez povšimnutia pozametané pod koberec," tvrdia liberáli. Podľa SaS je minister Glváč dôvodne podozrivý z krytia tunelovania vojenských tajných služieb.

01 - Modified: 2022-07-14 10:27:14 - Feat.: - Title: Kauza v Petržalke: Po odhaleniach HN odvolali riaditeľku veľkej organizácie, prípad chcú posunúť polícii 02 - Modified: 2022-02-22 12:08:00 - Feat.: - Title: Pčolinský bude hlasovať za odvolanie Mikulca. Nepovažuje ho za schopného ministra vnútra 03 - Modified: 2022-02-03 07:30:14 - Feat.: - Title: ANALÝZA: Johnson v kauze covidových večierkov získal čas, dôkazov však pribúda 04 - Modified: 2022-01-28 07:43:17 - Feat.: - Title: Jahnátek po súde vracia úder Sulíkovi. Zvážim žiadosť o odškodenie, reagoval pre HN 05 - Modified: 2021-08-25 17:06:43 - Feat.: - Title: Odvolaná štátna tajomníčka Kumanová: Je to rozohraná šachová partia, nikdy neboli výhrady k mojej práci
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
11. august 2022 11:05