StoryEditor

„Vzdávam sa kandidatúry.“ Hackeri zaútočili na Ficovu stránku

28.03.2014, 09:05
Autor:
redred
Smer-SD už kvoli napadnutiu stránky premiéra podal podnet na Ústrednú volebnú komisiu.

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že premiér Robert Fico šokoval. Najnovšia správa na oficiálnej stránke Roberta Fica totiž hlási: „Vzdávam sa kandidatúry.“

Deň pred druhým kolom prezidentských volieb sa hackeri nabúrali na stránku premiéra. A napísali dôkladný text, prečo sa Fico vzdáva prezidentskej kandidatúry. „S pokorou sa vzdávam kandidatúry na funkciu prezidenta Slovenskej republiky. Myslím si, že práve v tomto okamihu môjho života prišiel čas na sebareflexiu a na splnenie môjho sľubu, že v roku 2014 už v politike nebudem. Cítim, že by som mal zložiť účet za všetko zlé, čo sme spôsobili. Úprimne ma to všetko mrzí. Ďakujem za vašu dôveru a verím, že spoločne nájdeme cestu, ako to napraviť,“ píše sa v texte.

Internetovú stránku Roberta Fica www.fico2014.sk napadol neznámy hacker, ktorý na nej umiestnil nepravdivú informáciu o tom, že sa prezidentský kandidát Smeru-SD vzdáva kandidatúry. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Smeru-SD Monika Počátková.

Hovorkyňa strany Smer-SD Monika Počátková však pre TV Markíza uviedla, že ani jedno slovo v tomto texte nie je pravda a pracujú na odstránení tejto správy.

Na webstránku prezidentského kandidáta fico2014 sa dostal neznámy hacker. Informácia o tom, že sa Robert Fico vzdáva kandidatúry nie je pravdivá,“ zdôraznila. Poobede potom Smer-SD kvôli napadnutiu hackerom podal podnet na Ústrednú volebnú komisiu. Tá bude tento problém riešiť v sobotu.

Celý text bol dostupný na oficiálnej stránke Roberta Fica fico2014.sk. Tá však rýchlo po zverejnení textu nebola dostupná. Asi hodinu po tom už je web v normálnom chode a článok je z nej odstránený.


Obrázok sa po kliknutí zväčší

27. máj 2022 17:01