Prezident Andrej Kiska
StoryEditor

Kiska volá ľudí k voľbám: sú najdôležitejšie tohto desaťročia

02.03.2016, 19:16
Autor:
TASRTASR

Nezúčastniť sa volieb podľa prezidenta Andreja Kisku často znamená podporiť tých, ktorých najviac kritizujeme. Uviedol to v dnešnom príhovore v RTVS v rámci ktorého vyzval občanov na využitie ich hlasovacieho práva.

"V parlamentných voľbách v sobotu to pre mnohých nebude jasná voľba. Ani nebudeme rozhodovať o svojich ideálnych predstavách. Rozhodneme však o tom, ako bude vyzerať Slovensko o štyri roky," konštatoval.

Pripomenul, že pôjde o dlhý čas v zložitom období v Európe, vo svete, ale aj z hľadiska riešenia dlhodobých domácich problémov. "V sobotu rozhodnete, ktorým stranám a akým ľuďom dáte mandát na to, aby najbližšie štyri roky konali zodpovedne, rozvážne, múdro aj kvalifikovane. A hoci sú každé voľby dôležité, myslím si, že pôjde vo viacerých ohľadoch o najdôležitejšie parlamentné voľby tohto desaťročia," upozornil.

Prezident si uvedomuje, že pre mnohých voličov pôjde iba kompromis, je však presvedčený o tom, že si na kandidátkach môžu vybrať a podporiť takých ľudí, ktorých si vážia a dôverujú im.

Súčasne dúfa, že politici od štvrtkového (3.3.) rána dodržia 48- hodinové volebné moratórium a nezneužijú žiadne plánované či neplánované udalosti v prospech alebo neprospech ktorejkoľvek politickej strany.

Podľa Kisku sa nedá vylúčiť, že o novej podobe parlamentu, ako aj o zložení vlády, napokon rozhodne niekoľko desiatok alebo stoviek hlasov. "O tom, ako bude Slovensko vyzerať o štyri roky, môžu naozaj rozhodnúť hlasy každého z nás. Tých z nás, ktorí voliť pôjdu, ale aj tých, ktorí nepôjdu," podotkol s tým, že pri vyššej volebnej účasti budú politici cítiť aj väčší záväzok pri zostavovaní programového vyhlásenia budúcej vlády a pri výkone ich mandátu v parlamente.

01 - Modified: 2023-01-28 20:32:12 - Feat.: - Title: Pavlovo víťazstvo upevní proukrajinské a prozápadné postoje Česka, píše o výsledku volieb americká tlač 02 - Modified: 2023-01-28 23:00:00 - Feat.: - Title: Ochranka, služobné BMW a Černouček. Čo čaká nového českého prezidenta Petra Pavla 03 - Modified: 2023-01-28 16:59:04 - Feat.: - Title: Je to ústup od populizmu. Novému prezidentovi Česka gratulujú zo zahraničia 04 - Modified: 2023-01-28 14:09:59 - Feat.: - Title: KDH chce ísť do volieb samostatne, kandidátku otvorí pre iné subjekty. Nechcú dopustiť prepadnutie hlasov 05 - Modified: 2023-01-28 08:30:22 - Feat.: - Title: Príde silný prezident. Vysoký počet hlasov stvorí po skúsenostiach s Klausom a Zemanom politického dravca
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. február 2023 10:40