Výrub stromov v BratislaveKristína Grebáčová
StoryEditor

Bratislavčania boli bezradní, nemohli sa dostať do práce. Takto vedia úrady znepríjemniť život

25.03.2016, 12:17
Obyvatelia niektorých ulíc v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto vo štvrtok do práce na čas neprišli. Kvôli výrubu stromov.

Zvýšený adrenalín, zničené nervy a vykričané hlasivky. Do takého stavu sa vo štvrtok ráno dostali niektorí obyvatelia bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. V okolí Trnavskej cesty a ulice Pri starej prachárni sú samé jednosmerky a jeden možný východ na hlavnú cestu.

A rovno na jeho konci boli na ceste obrovské vyrúbané stromy. „Máme povolenie!“ kričali naspäť drevorubači.

Do práce len proti pravidlám

„To naozaj musíte rúbať stromy a nechávať ich na jedinej možnej ceste o pol deviatej ráno, keď ľudia chodia do práce?“ kričala zúfalá vodička na drevorubačov. Tí jej bezstarostne odkričali, že majú povolenie. Vybavené. Cesty nie je.

S nervami na kraji sa vodiči museli dohodnúť, že to nejako vycúvajú. A tým pádom pôjdu v protismere cez celú Trnavskú cestu a potom zabočia na ulicu Pri starej prachárni, ktorú opäť prejdú v protismere, kým sa konečne dostanú na križovatku, kde môžu spokojne zahnúť na Kalinčiakovu v smere, aký zákon povoľuje. Už tam chýbali len policajti, ktorí by v to ráno určite veľmi dobre zarobili.

Vraj majú povolenie

Prečo dostali drevorubači povolenie rúbať stromy zrovna v čase, kedy sa ľudia potrebujú dostať do práce? Nemyslí sa pri udeľovaní takýchto povolení na občanov, ktorí sú v konečnom dôsledku tí, ktorí svojimi daňami plnia pokladnice a platia tak drevorubačov a iných pracovníkov „zo svojho vrecka“?

Miestny úrad Bratislava – Nové Mesto tvrdí, že za to pravdepodobne nemôžu. Ako informoval hovorca miestnej časti Marek Tettinger, výrub cestnej zelene nepovoľuje mestská časť, ale „cestný správny orgán, ktorým je v tomto prípade magistrát,“ povedal Tettinger.

Vinu však necíti ani vedenie Bratislavy. "Mesto nedalo na žiadny výrub v tejto lokalite povolenie, mohli tak však spraviť iné úrady," hovorí hovorkyňa magistrátu hlavného mesta Ivana Skokanová.

Zodpovednými úradmi by podľa jej slov mala byť príslušná mestská časť alebo Okresný úrad, s ktorým sa nám nepodarilo skontaktovať. Pridelenie kompetencií v tomto prípade zavisí od toho, či ide o zeleň na chodníkoch či miestnych komunikáciách alebo o zeleň v stredovom páse vozovky.

01 - Modified: 2023-09-28 15:11:29 - Feat.: - Title: V Bratislave a okolí komplikujú dopravu kolóny a nehoda 02 - Modified: 2023-09-28 06:59:51 - Feat.: - Title: V nemocnici v Bratislave po streľbe v Dúbravke ošetrili troch zranených, dvaja zostali hospitalizovaní 03 - Modified: 2023-09-28 11:01:21 - Feat.: - Title: Mŕtvy strelec, ktorý zranil štyroch ľudí vrátane policajta, mal byt plný pyrotechniky, potvrdil Hamran (aktualizované) 04 - Modified: 2023-09-26 06:10:16 - Feat.: - Title: Zistenie HN: otvorenie vlajkovej predajne Coop Jednoty v Bratislave sa odkladá. Sieť brzdí byrokracia 05 - Modified: 2023-09-22 08:37:23 - Feat.: - Title: BSK do Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy začlení oblasť zdravotníctva
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. september 2023 02:40