StoryEditor

Nebyť mňa, nie je takáčovcov, Makóa ani káuz Očistec a Judáš, chválil sa hľadaný muž. Nahrala ho tajná služba

26.07.2021, 19:30
Uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám v kauze možnej manipulácie výpovedí svedkov naznačuje, čo obsahuje utajená správa Slovenskej informačnej služby, kvôli ktorej sa pred časom stretla desiatka najvplyvnejších ľudí v štáte.

Mnohými spochybňované vyšetrovanie údajnej manipulácie výpovedí dôležitých svedkov podľa všetkého potvrdzuje závažné podozrenia. Naznačuje to uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám, ktoré sa mali dopustiť zločinov marenia spravodlivosti a krivej výpovede.

​Ide o dvoch členov skupiny takáčovcov Csabu Dömötöra a Mateja Zemana, ako aj o muža s prezývkami tiger či chlapec z ulice. Top vyšetrovatelia mediálne známych káuz takto volali univerzálneho „dohadzovača“ svedkov Petra Petrova.

​Spomínané uznesenie tiež napovedá, čo mohlo byť obsahom rozsiahlej utajenej správy Slovenskej informačnej služby, ktorá zhruba pred dvoma mesiacmi za jeden stôl posadila desať najvplyvnejších ľudí v štáte vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej či premiéra Eduarda Hegera.

Boli to zvukové záznamy, ktoré tajná služba zhotovila na základe súhlasu Krajského súdu v Bratislave. Po zistení závažných vecí ich následne poskytla polícii. Nie je vylúčené, že ako súčasť trestného oznámenia, ktoré podpísal ešte bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský. Ten sa aktuálne nachádza vo väzbe.

Nebyť...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. jún 2022 14:13