Predseda ĽSNS Marian KotlebaTASR
StoryEditor

Kotlebovi poslanci sa do výborov nedostali. Opozícia na ich miesta nenavrhne svojich ľudí

18.04.2016, 14:52
Autor:
TASRTASR

Poslanecké kluby Národnej rady SR SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina nenavrhnú na neobsadené posty podpredsedov parlamentných výborov svojich kandidátov. Uviedli to predsedovia klubov Natália Blahová (SaS), Richard Vašečka (OĽaNO-NOVA) a Boris Kollár (Sme rodina).

Reagovali na to, že poslancov za ĽSNS nezvolili výbory na posty podpredsedov. Naďalej podľa nich platí dohoda opozičných strán, že tri podpredsednícke miesta vo výboroch sú vyhradené pre predstaviteľov strany Kotleba - ĽSNS.

"Dohoda opozície spočíva teda len v rozdelení parlamentných funkcií, nie v tom, že si jednotlivých kandidátov aj navzájom bezvýhradne podporia," zdôraznili strany. Poslanci SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina hlasujú o podpredsedoch v parlamentných výboroch individuálne.

"Bolo a bude na individuálnom zvážení každého opozičného poslanca, ako sa k voľbe nominantov tejto strany postaví," vyhlásili. Vyjadrenia koaličných politikov, ktorí odmietli podporiť poslancov ĽSNS, vníma opozícia ako súčasť snáh skompromitovať ju "jej domnelým príklonom k extrémistom".

01 - Modified: 2026-01-07 23:00:00 - Feat.: - Title: Benešove dekréty prišli maďarskej opozícii vhod 02 - Modified: 2026-01-07 20:57:11 - Feat.: - Title: Venezuelská polícia zadržala dvoch mužov, ktorí oslavovali Madurove zadržanie. Posmievali sa susedom 03 - Modified: 2026-01-07 08:48:21 - Feat.: - Title: Gröhling kritizoval Hnutie Slovensko: Nedá sa s nimi vládnuť, Matovič a Fico nedokážu bez seba žiť 04 - Modified: 2026-01-06 17:17:06 - Feat.: - Title: Madurov únos neviedol k ľudovému povstaniu, Trump opozícii neverí. Medzi Venezuelčanmi sa šíri sklamanie 05 - Modified: 2025-12-30 10:06:09 - Feat.: - Title: Saska vyráža do ulíc, Demokrati idú za prezidentom. Aké sú plány opozície na rok 2026?
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
08. január 2026 03:14