TARS/Ján Krošlák
StoryEditor

Prokurátor Remeta podal na súd návrh dohody s Csabom Dömötörom

02.08.2021, 16:27
Autor:
TASRTASR
Csaba Dömötör vystupoval ako svedok v policajných kauzách.

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry podal na Okresný súd Bratislava III návrh dohody o vine a treste s obvineným Csabom Dömötörom, ktorý vystupoval ako svedok v policajných kauzách.

Informoval o tom krajský prokurátor Rastislav Remeta prostredníctvom hovorkyne Generálnej prokuratúry Jany Tökölyovej.

"Prokurátor KP v Bratislave podal na OS Bratislava III návrh na schválenie dohody o vine a treste na obvineného Cs. D. pre zločin krivej výpovede a krivej prísahy," priblížila hovorkyňa. OS Bratislava III vzal Csabu D. obvineného z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 23. júla do väzby.

A to z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov, a dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.

Proti rozhodnutiu podal sťažnosť obvinený, ako aj prokurátor a po doručení veci mal rozhodovať Krajský súd (KS) v Bratislave. Prokurátor žiadal pre Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovcov útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Csaba Dömötör bol zadržaný 20. júla. Pátranie bolo vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Zemanovi a podnikateľovi Petrovi Petrovovi.

Trojica figuruje ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych policajných kauzách. Prokurátor KP v Bratislave začal 28. júla trestné stíhanie v prípade prerušenia zaisťovacieho úkonu zo strany Prezídia Policajného zboru v prípade zásahu voči svedkom v kauzách Očistec a Judáš.

Remeta predtým kritizoval, že zo strany Prezídia PZ zboru došlo k prerušeniu prebiehajúceho zásahu pri zadržiavaní obvinených osôb, v dôsledku čoho sú práve dvaja obvinení na úteku. Policajný prezident Peter Kovařík potvrdil, že išlo o jeho rozhodnutie.

Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz 22. júla pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je

01 - Modified: 2023-11-29 14:37:20 - Feat.: - Title: Prokurátor podal obžalobu na bývalého príslušníka kriminálneho úradu finančnej správy Palatického 02 - Modified: 2023-11-28 11:02:46 - Feat.: - Title: Prokurátor navrhuje v kauze Syseľ podmienečné tresty, obžalovaní vinu odmietajú 03 - Modified: 2023-10-27 11:46:42 - Feat.: - Title: Prokurátor podal obžalobu na exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského 04 - Modified: 2023-09-26 08:16:56 - Feat.: - Title: Prokurátor podal obžalobu na bývalého šéfa polície Kovaříka 05 - Modified: 2023-09-20 16:02:41 - Feat.: - Title: Švédsky prokurátor chce do konca roka vedieť, kto stojí za zničením Nord Streamu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
11. december 2023 10:54