StoryEditor

Dá sa jej ešte vyhnúť a bude už posledná? Pozrite si 10 otázok a odpovedí o tretej vlne pandémie

03.08.2021, 00:00
Delta variant sa v najbližších mesiacoch postará o to, že neočkovaní naplnia nemocnice.

Za 19 hodín sa zaregistrovalo 160-tisíc ľudí. To je výsledok záujmu o očkovaciu lotériu ihneď po spustení. Žrebovanie sa rozbehne v polovici augusta a každý týždeň štát do tohto nástroja investuje 855-tisíc eur.

„Popri finančnej motivácii je pre nás mimoriadne dôležitá edukačná stránka týchto akcií,“ uviedol minister financií Igor Matovič. Má však ísť iba o doplnkový prostriedok na zvyšovanie vakcinácie obyvateľstva.

„Najkľúčovejší nástroj je, keď toho človeka, ktorý váha, presvedčí niekto, komu dôveruje,“ doplnil Matovič.

Ministerstvo zdravotníctva sa zas uberá cestou dostupnejšieho očkovania. Teraz rezort rozbehol pichanie látok bez nutnosti registrácie aj v nemocniciach.

Nové možnosti pritom prichádzajú v čase, keď sa na Slovensku rozbieha tretia vlna pandémie. HN pripravili odpovede na základné otázky o tom, čo Slovensko čaká.

1. Ako to, že tretia vlna sa začala, keď sme stále zelení?

Aj keď hygienici v posledných týždňoch nikde opatrenia nesprísňovali, počet nakazených v niektorých okresoch už rastie. Incidencia dokonca prekročila úroveň, podľa ktorej by mali prijať jemne prísnejšie opatrenia.

Ide napríklad o Bratislavu a okolie, kde počet nakazených stúpol len mierne, ale aj o Banskú Bystricu, Svidník či Stropkov, kde...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 09:57