Nemocnica v RužomberkuTASR/M. Pavelek
StoryEditor

Veľké hodnotenie nemocníc. Pozrite sa, v ktorých mestách sú najlepšie a najhoršie

17.05.2016, 11:54
Autor:
TASRTASR
Výsledky sú podľa šéfa Dôvery Martina Kultana posledných päť rokov približne rovnaké.

Poistenci Dôvery aj minulý rok hodnotili slovenské nemocnice, výsledky súkromná zdravotná poisťovňa zverejnila dnes.

Pacienti zariadenia známkovali ako v škole, od 1 do 5. Výsledky sa oproti minulému roku mierne zlepšili, nemocnice dostali priemernú známku 1,66. Predvlani to bolo 1,72.

Prieskum ukázal, že viac spokojní sú pacienti, ktorých hospitalizovali na východe.

Najlepšie z toho vychádza Prešovský kraj

Výsledky sú podľa šéfa Dôvery Martina Kultana posledných päť rokov približne rovnaké. "Chvíľu je lepšie, chvíľu horšie, ale slovenskí pacienti sú plus-mínus rovnako spokojní so zdravotnou starostlivosťou, aj keď sme radi drobnému zlepšeniu," povedal.

Regionálne rozdiely v hodnotení nie sú veľké, najlepšie z neho vychádza Prešovský kraj. Naopak, najhoršie dopadli zariadenia v Trenčianskom a Nitrianskom kraji.

Spomedzi fakultných nemocníc získala najlepšiu známku Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok, medzi všeobecnými bodovala Nemocnica sv. Michala v Bratislave, v kategórii špecializovaných zdravotníckych zariadení je opäť na prvom mieste Kardiocentrum Nitra a v kategórii ostatných zdravotníckych zariadení Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny.

"Dlhodobo platí trend, že na prvých priečkach sa umiestňujú tie isté zariadenia," poukázal Kultan.

Nemocničná strava "obhájila" svoju povesť

V porovnaní s prieskumom z roku 2014 badať lepšie hodnotenie pacientov vo všetkých oblastiach okrem zlepšenia zdravotného stavu po prepustení z nemocnice. Nemocničná strava "obhájila" svoju povesť aj vlani.

Napriek tomu, že v známkovaní dosiahla zlepšenie, v celkovom priemere bola spomedzi ostatných otázok hodnotená najhoršie. Najlepšie hodnotenie opäť získali lekári, respektíve ich správanie sa voči pacientom, priblížil Kultan.

Na otázky Dôvery odpovedalo prostredníctvom dotazníka viac ako 8-tisíc pacientov, ktorí boli vlani hospitalizovaní v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku.

Názov nemocnice Poradie
Fakultné a univerzitné nemocnice

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - fakultná nemocnica
Univerzitná nemocnica Martin
Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
Fakultná nemocnica s polikl.J. A. Reimana Prešov
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
Detská fakultná nemocnica Košice
Fakultná nemocnica Trnava
Fakultná nemocnica Trenčín
Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky
Fakultná nemocnica Nitra
Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou
Univerzitná nemocnica Bratislava
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Všeobecné nemocnice

01 - Modified: 2023-06-05 10:35:33 - Feat.: - Title: Ministerstvo zdravotníctva rokovalo so zástupcami bratislavských nemocníc 02 - Modified: 2023-06-06 07:29:06 - Feat.: - Title: Vyčíslili, koľko doktorov na Slovensku chýba, liečia aj 90-roční. Dobre sú na tom len štyri okresy 03 - Modified: 2023-06-01 14:59:44 - Feat.: - Title: Zistenie HN: Šéf Všeobecnej zdravotnej má prísť o funkciu. Poisťovňa je v hlbokej strate a míňa na marketing 04 - Modified: 2023-05-30 12:58:55 - Feat.: - Title: Ambulantné pohotovosti pre deti aj dospelých majú fungovať kratšie 05 - Modified: 2023-05-26 12:53:23 - Feat.: - Title: Situácia je na hrane kolapsu. Bratislavské nemocnice čakajú návaly ľudí zo zrušeného urgentu​
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. jún 2023 14:55