Štefan Harabin a premiér Robert FicoTASR/M. Svítok
StoryEditor

Harabin v liste žiada Fica, aby odvolal Kaliňáka. Používa fašistické praktiky, píše premiérovi

18.05.2016, 15:44
Autor:
TASRTASR
Štefan Harabin v liste premiérovi Robertovi Ficovi reagoval na fakt, že mu ministerstvo vnútra odmietlo prideliť policajnú ochranu.

Odvolanie Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra - s takýmto podnetom sa na predsedu vlády Roberta Fica obrátil sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

Reagoval na fakt, že mu ministerstvo vnútra odmietlo prideliť policajnú ochranu, o ktorú požiadal po tom, ako na neho v pojednávacej miestnosti takmer spadol kryt z lampy.

Harabin v podnete, ktorý zaslal médiám, uviedol, že dozrel čas na to, aby premiér dal prezidentovi návrh na odvolanie Kaliňáka. "Pretože prima facie (pravdepodobne, pozn. TASR) používa verejne fašistické praktiky proti súdnej moci a jednotlivým jej reprezentantom," napísal.

Bývalý šéf Najvyššieho súdu a Súdnej rady sa domnieva, že sa ho počas pojednávania disciplinárneho súdu 10. mája niekto pokúsil zavraždiť, alebo mu ublížiť na zdraví. Podozrivým je z jeho pohľadu aj šéf rezortu vnútra. Harabinov senát totiž vlani skonštatoval nezákonnosť inšpekčnej služby podriadenej ministrovi.

"Vážený pán premiér, uisťujem vás, že pokiaľ sa mne, alebo mojej rodine niečo stane, s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote bude za tým pán Kaliňák," napísal sudca v liste.

Minister vnútra dnes nechcel reagovať na kritické slová, ktoré na jeho adresu povedal minulý týždeň Harabin. Bolo by to podľa neho "mrhanie časom".

Kaliňák odkázal na minulotýždňové vyjadrenie svojho komunikačného odboru, ktorý uviedol, že sudcovi ochranu neposkytne, lebo jediná osoba, od ktorej mu niečo hrozí, je on sám. 

"Najväčšou hrozbou pre pána Harabina je pán Harabin sám už dlhodobo," skonštatoval Kaliňák. Vysvetlil, že svojím konaním nezadal dôvod na útoky voči jeho osobe.

"Určite je dneska súdnictvo na najlepšej ceste, a to rozdelenie tých pozícií v Súdnej rade a vo vedení Najvyššieho súdu pomohlo k tomu, aby si súdnictvo mohlo opäť získavať dôveru. Takže je to už historická postava," doplnil minister na adresu Harabina.

Takto reagoval Robert Kaliňák na obvinenia Štefana Harabina:

01 - Modified: 2022-10-04 16:26:35 - Feat.: - Title: Premiér sa v utorok stretol s novým americkým veľvyslancom na Slovensku. Riešili energetickú krízu 02 - Modified: 2022-10-03 06:46:03 - Feat.: - Title: HN24: Reakcia Hegera k tragickej udalosti 03 - Modified: 2022-09-30 18:54:29 - Feat.: - Title: Premiér sa stretol s maďarskou prezidentkou,odsúdili anexiu ukrajinských oblastí 04 - Modified: 2022-09-30 14:24:42 - Feat.: - Title: Pri energiách sa ukázala mocenská pozícia veľkých štátov v Európskej únií, tvrdí Robert Fico 05 - Modified: 2022-09-28 14:21:50 - Feat.: - Title: HN24: Heger v parlamente
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. október 2022 06:49