Minister zdravotníctva Tomáš DruckerTASR/P. Neubauer
StoryEditor

Drucker o bývalom kľúčovom mužovi zdravotníctva: Neexistuje spôsob, ako ho prepustiť

25.05.2016, 21:45
Autor:
TASRTASR

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) si myslí, že nový šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan nájde dohodu s doterajším riaditeľom Miroslavom Vaďurom o jeho ďalšom pôsobení v štátnej poisťovni. Povedal to dnes po rokovaní vlády.

Podľa Druckera neexistuje spôsob, ako Vaďuru prepustiť.

"Zákonník práce je v tomto prípade dosť striktný."

Pripúšťa, že verejnosť môže jeho ďalšie zotrvanie v poisťovni vnímať citlivo. Zároveň však poukázal na to, že jeho pôsobenie nie je spájané s prípadnými trestnými činmi ani inými závažnými skutočnosťami.

Vaďura sa po odchode z čela poisťovne vrátil na post šéfa ekonomického úseku.

Minister pripomenul, že v jeho kompetencii tak nie je zazmluvňovanie ani nákup zdravotnej starostlivosti. Je zodpovedný za vedenie účtovníctva či za zostavovanie obchodno-finančného plánu.

V štátnej zdravotnej poisťovni ostali pracovať i bývalí členovia predstavenstva Antónia Borovková a Vieroslava Králičková.

Minister zdravotníctva o kauze CT:

01 - Modified: 2025-12-05 14:00:00 - Feat.: - Title: Stovky odborníkov čakajú v „čakárni”. Zmeňme to 02 - Modified: 2025-12-06 07:04:38 - Feat.: - Title: Monika žije v Dánsku: Ak si po 25-ke slobodný, na narodeniny ťa priviažu k stĺpu a zasypú vreciami škorice. Pivo stojí 8 eur 03 - Modified: 2025-12-05 07:57:19 - Feat.: - Title: V systéme chýbajú röntgeny, e-recepty nevyužívajú všetci, hovoria zubári k eZdraviu 04 - Modified: 2025-12-04 13:19:05 - Feat.: - Title: Zdravotníctvo v našich župách: Ako plánujú hospodáriť v roku 2026 a do čoho investujú? 05 - Modified: 2025-11-30 07:00:00 - Feat.: - Title: Pretekáme sa s časom, som ako taký styčný dôstojník, hovorí Top sestra z detskej nemocnice
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2025 09:19