Predseda Siete Radoslav ProcházkaTASR
StoryEditor

V Sieti sa hovorí o novom šéfovi strany. Poslanci chcú predčasný snem

21.06.2016, 13:00
Autor:
TASRTASR
Nespokojní poslanci Siete chcú predčasný snem, šéfkou by mohla byť Katarína Cséfalvayová.

Poslanci za #Sieť sú za predčasný stranícky snem, na ktorom by volili nového predsedu. Katarína Cséfalvayová zatiaľ nepotvrdila, že sa o post bude uchádzať, ale ani to nevylúčila.

Podľa Aleny Bašistovej je Cséfalvayová jedna z možností. O tom, či bude predčasný snem #Siete, má hovoriť tohtotýždňové predsedníctvo.

Vnútorné komunikačné problémy

Bašistová za problémami v strane vidí aj to, že #Sieť je nová mladá strana. "Formujú sa rôzne vzťahy, aj komunikačné problémy sú dôsledkom toho, že sa to musí vyjasniť," uviedla dnes v parlamente Bašistová s tým, že je za predčasný snem.

Nepovedala, či zlyhal predseda Radoslav Procházka. Priznala však, že vnútorné komunikačné problémy sú v rámci #Siete dlhšiu dobu.

Nepáčilo sa jej ani to, ako Procházka informoval o odobratí straníckych funkcií Andrejovi Hrnčiarovi a Martinovi Fedorovi. "Malo by to byť riešené v rámci organizácie," myslí si. Od piatka s Procházkom podľa vlastných slov nehovorila.

Podobne sú na tom aj ostatní poslanci, ktorí voči Procházkovi vystúpili. Cez víkend s lídrom nehovoril ani Hrnčiar, ktorý si myslí, že by mali komunikovať intenzívnejšie.

Hrnčiar očakáva, že na predsedníctve sa bude riešiť aj predčasný snem. "Budeme preberať všetky alternatívy a jednou z možností je predčasný snem," povedal dnes v parlamente. V akom termíne by si ho predstavoval, neuviedol.

Podpora koalícii trvá

O situácii v #Sieti nechcú poslanci hovoriť s médiami, aby netraumatizovali verejnosť ani koaličných partnerov. Naďalej sľubujú podporu koalícii. "Nerobíme mocenský prevrat, nerobíme žiadne zmeny v koalícii, všetko funguje," vyhlásil Hrnčiar.

Procházka odvolal Hrnčiara z funkcie prvého podpredsedu #Siete a Fedora z postu člena predsedníctva v piatok. Informoval o tom médiá a ako dôvod uviedol postup poslancov, ktorí si poza jeho chrbát mali dohodnúť stretnutie o možnostiach spolupráce so Smerom-SD a Mostom-Híd.

Pätica poslancov #Siete v reakcii na Procházkovo konanie uviedla, že vyslovili nedôveru v Procházkove schopnosti a osobnostné predpoklady viesť stranu.

"Nedemokratické spôsoby vedenia strany, riadenie #Siete ako súkromnej firmy, nekomunikácia s poslancami #Siete, žiadna sebareflexia a hádzanie zodpovednosti na druhých boli veci, ktoré sme mu vnútri strany vyčítali a dnes po jeho rozhodnutí sa len definitívne potvrdili," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré podpísali Eduard Adamčík, Katarína Cséfalvayová, Martin Fedor, Andrej Hrnčiar a Igor Janckulík.

Na sneme chcú predostrieť členskej základni strany alternatívu a plán na ozdravenie strany a opätovné získanie dôvery u ľudí.

01 - Modified: 2016-06-18 06:31:48 - Feat.: 0 - Title: Hrnčiara Procházkov ťah neprekvapil: Ak šéfovi Siete vyjadríte výhradu, prejde do protiútoku
01 - Modified: 2023-01-05 14:33:55 - Feat.: - Title: OĽANO ešte termín snemu neoznámilo, záujem o zmenu lídra neeviduje. Matovič má platný mandát 02 - Modified: 2022-12-31 07:23:10 - Feat.: - Title: Heger predpokladá snem OĽANO v januári, voľba predsedu má závisieť od záujmu 03 - Modified: 2022-12-09 17:00:25 - Feat.: - Title: Polpercentná strana priťahuje pozornosť. Jej šéf môže rozhodnúť o osude Hegera a byť Dzurindovým ťahúňom 04 - Modified: 2022-12-03 14:25:33 - Feat.: - Title: Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Mikuláš Dzurinda 05 - Modified: 2022-05-02 20:50:48 - Feat.: - Title: Remišová predstavila kandidátov do samospráv. Výtlak Za ľudí je mizivý, hovorí politológ
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. apríl 2023 01:50