Proti Robertovi Kaliňákovi protestovali tisícky Slovákov.TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Nielen Sulík a Matovič, protesty proti Kaliňákovi chystajú aj ďalšie strany

21.06.2016, 13:03
Autor:
TASRTASR

Protesty na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) pre jeho prepojenie s Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý z daňových podvodov, organizujú po parlamentnej opozícii aj mimoparlamentné strany KDH a Demokrati Slovenska. SaS a OĽaNO-NOVA plánujú pokračovanie svojho protestu.

V pondelok 20. júna sa zišli pred komplexom Bonaparte, v ktorom Bašternák prenajíma byt premiérovi Robertovi Ficovi, tisícky ľudí, ktorí žiadali odchod Kaliňáka aj Fica. Priniesli im červené karty. Podľa protestujúcich Bašternák len za rok 2012 podvodne vylákal od štátu osem miliónov eur cez fiktívne odpočty DPH.

Ďalší protest má byť na bratislavskom Námestí SNP 23. júna o 17.00 h. Organizujú ho Demokrati Slovenska Ľudovíta Kaníka. "Pre slušnú krajinu je neprípustné, aby minister vnútra obchodoval s človekom podozrivým z obrovských daňových podvodov a vo svojich vyjadreniach ho ospravedlňoval. Je neprípustné, aby premiér krajiny, ktorá sa stane o pár dní predsedajúcou krajinou v Rade EÚ držal takéhoto ministra vo vláde a býval v byte, ktorý má údajne v nájme od tohto podozrivého človeka," píše Kaník.

O niekoľko dní neskôr bude protestovať aj KDH. "Vzhľadom na aktuálne udalosti oznamujeme, že ak do 1. júla nebude Kaliňák odvolaný, resp. neodstúpi z funkcie ministra vnútra, tak 1. júla na Námestí SNP zorganizujeme protest na jeho odvolanie," oznámilo KDH na svojej webstránke. Hnutie podporuje zhromaždenia a iné aktivity s organizované rovnakým cieľom.

Kaliňák má dôveru Fica a celého Smeru-SD. "Každý politik, ktorý prichádza z podnikateľského prostredia, si nesie so sebou svoju minulosť a kontakty. Robert Kaliňák na dennej báze vysvetľuje, predkladá dokumenty a komunikuje," uviedol Fico, podľa ktorého Kaliňák dokázal, že nebral od Bašternáka peniaze.

Fico taktiež opätovne odmietol vysťahovať sa z bytu Bašternáka v komplexe Bonaparte. Urobí tak, ak sa preukáže Bašternákova vina v prípade podozrenia z daňových únikov. "Ak sa preukáže, že majiteľ môjho bytu je zločinec, vysťahujem sa. Ale nebudem sa sťahovať len preto, že si to želá pán Matovič," zdôraznil. Poukázal na to, že v komplexe Bonaparte bývajú aj iní významní ľudia, napríklad šéf zahraničnej banky.

01 - Modified: 2022-12-09 21:33:00 - Feat.: - Title: Tisícka študentov v Maďarsku protestovala pred centrom verejnoprávnych médií 02 - Modified: 2022-11-27 16:04:51 - Feat.: - Title: HN24: Protest v Madride 03 - Modified: 2022-11-25 15:35:27 - Feat.: - Title: Čo nastane po výpovediach? Kolaps do niekoľkých dní, problém sa z nemocníc rozšíri ďalej, tvrdí lekár 04 - Modified: 2022-11-17 16:36:24 - Feat.: - Title: Demonštranti v Prahe protestovali pred budovou ČT, chceli vystúpiť v živom vysielaní 05 - Modified: 2022-11-17 18:43:17 - Feat.: - Title: Autoprotest Smeru: Neostáva nám nič iné, ako varovať vládu a prezidentku a ratovať Slovensko, povedal Fico
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. december 2022 23:58