TASR/Martina Kriková
StoryEditor

Policajt poslal mail Kaliňákovi: Vaše pokračovanie je nemysliteľné

29.06.2016, 12:01
Autor:
chocho

Opozičný poslanec za OĽaNO Jozef Viskupič na sociálnej sieti Facebook zdieľal mail od nespokojného policajta Miroslava Srholca adresovaný ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. "Zverejnil som to až po tom, ako som si overil, že to je 100-percentne autentické," povedal pre HNonline.sk Viskupič. Text sa objavil najprv na facebookovom profile Srholec Miroslav. Prinášame vám celé znenie:

"Vážený pán minister Kaliňák,

ako príslušníkovi PZ, mi neprináleží posudzovať závažnosť medializovaných obvinení, a ani dôveryhodnosť Vašich tvrdení. Čo sa však nedá prehliadnuť, je fakt, že svojim pôsobením na poste ministra vnútra SR bez väčších pochybností prehlbujete nedôveru občanov tejto krajiny voči celému Policajnému zboru a jeho schopnosti zodpovedne plniť svoje úlohy. Nazdávam sa, že tieto obavy nie sú neodôvodnené. Aj ja, ako príslušník PZ, mám pochybnosti o právnom postavení Inšpekcie MV SR a rovnako tak aj o nezávislosti Národnej kriminálnej agentúry. Nezdieľam Váš postoj k existencii oprávnenia ministra odvolávať policajných funkcionárov bez udania dôvodu, ako obhájiteľného prostriedku riadenia. Nedomnievam sa, že Vaše vyjadrovanie sa k prebiehajúcim vyšetrovaniam akýmkoľvek spôsobom napomohlo zvýšeniu rešpektu a nestrannosti práce príslušníkov PZ.

Nemôžem sa preto čudovať, ak občania tejto krajiny považujú Inšpekciu za strážneho psa Vášho revíru, výkladnú skriňu kriminálnej zložky NAKA za Vašu cvičenú opičku, Vaše oprávnenie k odvolávaniu za potvrdenie Vášho domínia a absolútnej moci naprieč celým PZ a Vaše vyjadrenia k prebiehajúcim vyšetrovaniam za uťahovanie si z našej práce.

Vzhľadom na súčasné podozrenia Vašej osoby, je Vaše pôsobenie vo funkcii ministra vnútra nemysliteľné, bez ujmy na vážnosti PZ a dôvery v tento štát zo strany jeho občanov. V Európe 21. storočia nie je mysliteľné, aby minister vrhal na svojich podriadených takého podozrenie a nebudil odpor spoločnosti a rovnako tak aj svojich podriadených. Je na pováženie, či Vaše pôsobenie vo funkcii plní svoje poslanie.

Žiadam Vás o prehodnotenie zotrvania na čele rezortu Ministerstva vnútra SR.

S úctou k tomu dobrému, čo ste vykonali.

por. Mgr. Miroslav Srholec
vyšetrovateľ PZ
zaslané: št 23. 6. 2016 14:51"

Pozrite si v krátkom videu vysvetlenie kauzy Bašternák:

01 - Modified: 2022-12-05 11:03:24 - Feat.: - Title: Muža obvineného pre násilný incident na Obchodnej ulici nevzali do väzby 02 - Modified: 2022-12-05 09:43:56 - Feat.: - Title: Polícia vyšetruje tragickú nedeľnú nehodu v Tornali, zomreli pri nej štyria ľudia 03 - Modified: 2022-12-05 10:00:16 - Feat.: - Title: Muž z Nemšovej sa sestre vyhrážal smrťou. Hodil po nej mikrovlnku, polícia ho už obvinila 04 - Modified: 2022-12-05 08:58:54 - Feat.: - Title: Polievočku by som si dal, zima je vonku. Legendu internetu hľadá polícia, nenastúpil na výkon trestu 05 - Modified: 2022-12-03 13:57:24 - Feat.: - Title: Britská polícia zatkla pri vyšetrovaní oligarchov ruského podnikateľa. Obvinený je z prania peňazí
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2022 10:45