TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Gröhling chce hovoriť o povinnom očkovaní pre určité profesie. Téma sa dostáva na povrch, tvrdí

13.08.2021, 11:27
Autor:
TASRTASR
Branislav Gröhling povedal, že tému povinného očkovania neustále otvárajú spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

Téma povinného očkovania učiteľov a zamestnancov škôl sa dostáva "na povrch". Vyhlásil to minister školstva Branislav Gröhling (SaS), ktorý chce diskutovať o povinnej vakcinácii určitých profesií, medzi ktoré by patrili napríklad policajti či zdravotníci, ale aj učitelia.

Myslí si, že k tomu budú musieť zaujať stanovisko politické strany a následne aj vláda.

Ak nebude rásť počet zaočkovaných, za povinné očkovanie učiteľov by bol aj poslanec Národnej rady a podpredseda školského výboru Radovan Sloboda (SaS).

Gröhling na piatkovom brífingu v rámci výjazdu v Trenčíne povedal, že tému povinného očkovania neustále otvárajú spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO).

"Budeme ju otvárať aj ďalej, aby sme diskutovali o tom, či nemáme pristúpiť aj k takýmto opatreniam, kde by boli určité oblasti a profesie, ktoré by mali povinné očkovanie v rámci zdravotníkov, zamestnancov sociálnych služieb, Policajného zboru, ale aj učiteľov a zamestnancov škôl, aby sme vytvárali prostredie, že vieme v týchto oblastiach ďalej fungovať," skonštatoval minister.

Sloboda na sociálnej sieti uviedol, že zatvorená trieda kdekoľvek na Slovensku bude na zodpovednosti práve tých nezodpovedných.

"Môj osobný názor ako podpredsedu školského výboru je, že ak nebude rásť počet zaočkovaných, tak by pre všetkých učiteľov a zamestnancov škôl, ktorí nemajú zdravotnú prekážku, malo byť očkovanie povinné," napísal.

Minister tiež vyhlásil, že vyššia miera zaočkovanosti prispeje k bezpečnejším školám a prezenčnému vyučovaniu. Vyzval ľudí, ktorí ešte váhajú nad očkovaním, aby tak urobili ešte do začiatku školského roka.

Ministerstvo školstva má spustiť od 16. augusta call centrum. Chcú telefonovať aj riaditeľom a zamestnancom škôl v lokalitách s nízkou očkovanosťou. Rezort chce pomôcť aj ponukou očkovacích výjazdových tímov, ktoré by mohli ísť priamo do škôl.

01 - Modified: 2022-08-15 09:39:00 - Feat.: - Title: Plán obnovy: Gröhlingov rezort preplatí školské kluby, dotkne sa to zhruba päťtisíc žiakov 02 - Modified: 2022-08-13 14:54:51 - Feat.: - Title: V odpadovej vode New Yorku sa našiel vírus obrny. Úrady vyzývajú obyvateľov na preočkovanie 03 - Modified: 2022-08-12 07:14:44 - Feat.: - Title: HN24: Aktuálne zostávajú povolené školy v prírode či lyžiarske zájazdy 04 - Modified: 2022-08-12 07:03:12 - Feat.: - Title: HN24: Brífing Gröhlinga 05 - Modified: 2022-08-12 11:15:11 - Feat.: - Title: Gröhling predstavil opatrenia. Školy budú fungovať bez zásadných covidových obmedzení
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
15. august 2022 21:14