StoryEditor

Obvinili kvôli nim zbrojára Výboha. Výpovede kajúcnikov majú však trhliny​

13.08.2021, 15:57
Tvrdenia Františka Imreczeho a Michala Suchobu, ktoré viedli k obvineniu oligarchu blízkeho Robertovi Ficovi, zahŕňajú nepresnosti ohľadne ich spoločných stretnutí.

Malé biele lži sú vraj prospešné pre naše vzťahy. Keď ide o slobodu človeka, sú však klamstvá či akékoľvek ohýbanie reality hrou s ohňom. Preto by sa malo s výpoveďami kajúcnikov narábať opatrne.

„Treba si uvedomiť, že kajúcnik nie je nezaujatý, objektívny svedok, ale je to páchateľ trestného činu, ktorý vie, že ak chce získať nejaké výhody, nestačí len, aby sa priznal k svojej trestnej činnosti, ale hlavne musí udávať iné osoby zo spáchania trestnej činnosti,“ konštatuje Peter Šamko, sudca Krajského súdu v Bratislave.

​Dodal, že práve preto má aj veľkú motiváciu klamať, vymýšľať si, skresľovať prežité udalosti.

Kde vlastne

A inak by to s narábaním ich svedectiev nemalo byť ani v najmedializovanejších prípadoch. O obvinení oligarchu z pozadia Smeru Miroslava Výboha v rámci kauzy Mýtnik III sa píše už vyše týždňa.

Ten sa údajne dopustil obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku a vo štvrtok bol naňho vydaný medzinárodný zatykač. V uznesení, ktoré má redakcia HN k dispozícii, však zostalo pár nejasností vo výpovediach kajúcnikov, na základe ktorých vyjadrení bolo vznesené obvinenie voči Výbohovi.

Podľa dokumentu podnikateľ Michal Suchoba povedal vyšetrovateľovi, že sa spolu s bývalým šéfom Finančnej správy Františkom Imreczem...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. jún 2022 02:30