TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Budeme na Slovensku očkovať treťou dávkou? Záleží to od štúdií, odkazuje Lengvarský

16.08.2021, 12:37
Autor:
TASRTASR
Minister zdravotníctva nevylúčil, že treťou dávkou by mohli byť očkovaní zdravotní pracovníci, seniori či zamestnanci v zariadeniach v sociálnych služieb.

Podanie tretej dávky vakcíny proti novému koronavírusu bude záležať od štúdií, ktoré sa aktuálne realizujú. Dôležité bude aj rozhodnutie výrobcov očkovacích látok či Európskej liekovej agentúry. Uviedol to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

​"Situáciu sledujeme a vyhodnocujeme aj v iných krajinách a v správnej chvíli verím tomu, že odborníci, ktorých tu máme, povedia, že teraz je potrebné sa nad tým zamyslieť," uviedol minister.

Nevylúčil, že treťou dávkou by mohli byť očkovaní zdravotní pracovníci, seniori či zamestnanci v zariadeniach v sociálnych služieb.

"Budeme však postupovať, ako nám odporučia odborníci," uistil Lengvarský.

Minister minulý týždeň avizoval, že vytvorí pracovnú komisiu, ktorá sa bude zaoberať otázkou prípadného preočkovania populácie Slovenska.

Zdôraznil, že hoci zaočkovanosť Slovákov nie je dobrá, ambíciou je, aby fungovali "základné atribúty štátu". Avizoval, že sa musia "zaoberať otázkou povinného očkovania".

Pracovná komisia by sa podľa jeho slov mala venovať otázke, kedy začať s preočkovaním, koho preočkovať a akými vakcínami, keďže prichádzajú aj nové.

01 - Modified: 2025-11-28 23:00:00 - Feat.: - Title: Epidemiológ: Naposledy vírus mutoval tak, aby nakazil čo najviac ľudí, ale neusmrtil veľa svojich hostiteľov 02 - Modified: 2025-11-19 23:00:00 - Feat.: - Title: Silu chrípky na Slovensku mala ukázať Austrália, no všetko je tento rok inak. Sú za tým tri faktory 03 - Modified: 2025-11-19 17:02:13 - Feat.: - Title: Zásadné rozdiely v peniazoch a krívajúce porovnávanie: Nemocnice by ale rýchly manéver možno neustáli 04 - Modified: 2025-11-15 23:00:00 - Feat.: - Title: Hepatitída a iné choroby sa vracajú. Vráti sa aj dôvera v osvedčené metódy? 05 - Modified: 2025-11-13 12:16:33 - Feat.: - Title: Asociácia nemocníc Slovenska požaduje na budúci rok dofinancovanie vo výške 197 miliónov eur
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. december 2025 03:55