Prvým predstaviteľom americkej administratívy, ktorý navštívi Slovensko po získaní pozvánky za člena Severoatlantickej aliancie, bude bezprostredne po skončení pražského summitu minister obrany USA Donald Rumsfeld. Rumsfeld pricestuje do Bratislavy v piatok napoludnie spoločne s predsedom vlády SR Mikulášom Dzurindom. Absolvuje tu rozhovory s najvyššími ústavnými činiteľmi a členmi zákonodarného zboru. Rokovať bude aj so svojím rezortným kolegom Ivanom Šimkom. Témou rokovaní budú výsledky pražského summitu NATO, proces realizácie reformy Ozbrojených síl SR a aktuálne otázky fungovania aliancie po jej rozšírení. Po odlete z Bratislavy v sobotu ráno navštívi americký minister obrany ešte Slovinsko.
