Šéf SNS Andrej DankoTASR/M. Baumann
StoryEditor

SNS protestuje kvôli Dúhovému pochodu, Danko žiada vysvetlenie od Lajčáka

30.07.2016, 16:14
Autor:
TASRTASR
SNS prekáža záštita ministerstva zahraničných vecí nad Dúhovým pochodom 2016.

Slovenská národná strana (SNS) protestuje proti záštite Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR nad Dúhovým pochodom 2016, ktorý sa koná dnes v Bratislave. Predseda Národnej rady SR a zároveň predseda SNS Andrej Danko požiadal ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nom. Smeru-SD) o vysvetlenie.

"Súčasne vyjadril hlboké sklamanie nad konaním štátneho tajomníka MZVaEZ SR a splnomocnenca vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivana Korčoka. Podľa informácií webovej stránky organizátorov Dúhového PRIDE Bratislava 2016 sa táto akcia oficiálne koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ," informovala tlačová tajomníčka SNS Zuzana Kohútková.

Ako dodala, Danko súčasne vyjadril aj rozhorčenie nad súkromnou iniciatívou veľvyslanca SR v Maďarsku Rastislava Káčera, ktorý počas festivalu LGBTI v Budapešti vyvesil na budove veľvyslanectva dúhovú zástavu. SNS pripomenula, že veľvyslanci sú zástupcami ministerstva zahraničných vecí a akákoľvek takáto iniciatíva je spájaná s oficiálnym postojom ministerstva. "V kontexte oboch po sebe nasledujúcich chýb zástupcov MZVaEZ SR vyzval predseda Slovenskej národnej strany ministra zahraničných vecí o okamžité riešenia a personálne opatrenia a stiahnutie súčasného veľvyslanca SR z Maďarska," dodala Kohútková.

"Slovensko je demokratická krajina, ktorá nie je viazaná na žiadnu ideológiu, náboženstvo a ani nepreferuje žiadne skupiny obyvateľov," píše sa v stanovisku premiéra Roberta Fica k vyveseniu dúhovej zástavy na bude veľvyslanectva v Budapešti.

V stanovisku stoji, že Fico považuje za neadekvátne a neprijateľné, aby na budove slovenského zastupiteľstva visela iná vlajka ako vlajka Slovenskej republiky a Európskej únie.

Premiér do budúcna očakáva, že ministerstvo zahraničných vecí bude predchádzať "podobným neprijateľným excesom".  

01 - Modified: 2022-08-18 11:22:14 - Feat.: - Title: Bývalému šéfovi SNS Jánovi Slotovi pribudlo ďalšie obvinenie z korupcie 02 - Modified: 2022-08-10 04:39:51 - Feat.: - Title: Mimoparlamentné strany majú nevídanú podporu. Posilňujú sa progresívci aj Andrej Danko 03 - Modified: 2022-07-20 09:30:00 - Feat.: - Title: F*ck everyone else. Momentálne najlepšia ruská tenistka sa priznala, že je lesba a kritizovala vojnu 04 - Modified: 2022-07-15 11:31:16 - Feat.: - Title: Európska komisia žaluje Maďarsko za diskrimináciu LGBTQ ľudí a prístup k opozičnému Klubrádiu 05 - Modified: 2022-07-11 09:23:18 - Feat.: - Title: Kaščák sa ospravedlnil za účasť homofóbneho biskupa. Zle som odhadol situáciu, hovorí
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
19. august 2022 07:12