Monika Flašíková-Beňová, europoslankyňa strany Smer-SDPavol Funtál
StoryEditor

Beňová: Politici sa vyhovárajú na úniu, keď nevedia obhájiť neschopnosť

06.08.2016, 19:20
Autor:
TASRTASR

Ľudia sa o otázky týkajúce sa právomocí a kompetencií Európskej únie (EÚ) nezaujímajú. To vyhovuje domácim politikom bez ohľadu na stranícke tričko. O vysvetľovanie sa zároveň takmer vôbec nepokúšajú, pretože vyhováranie sa na úniu im vždy padne vhod, keď nevedia obhájiť vlastnú neschopnosť, rozhodnutia a kroky pred svojimi voličmi. Pre TASR to povedala europoslankyňa Monika Flašíková Beňová (Smer-SD).

Účasť v eurovoľbách na Slovensku označila za tradične zahanbujúcu. "Za jednu z dôležitých úloh slovenských zástupcov v Európskom parlamente (EP) považujem schopnosť aktívne a zmysluplne interpretovať a prenášať témy, ktoré sa riešia na európskej úrovni, bližšie na tú našu domácu. Osobne sa ich usilujem prezentovať spôsobom, aby im ľudia vedeli ľahko porozumieť a osvojili si ich aspoň čiastočne za svoje," odpovedala na otázku, čo ako europoslankyňa urobila počas funkčného obdobia preto, aby nízku volebnú účasť zmenila.

Zároveň dodala, že sa o to dlhodobo usiluje prostredníctvom osobných stretnutí či komunikácie s novinármi, informovaním prostredníctvom tlačových správ, sociálnych sietí a blogov.

"V spolupráci s kolegami som v uplynulom období pripravila niekoľko materiálov a deklarácií zameraných na zlepšovanie podmienok pre hendikepovaných ľudí v EÚ, posun v oblasti európskej minimálnej mzdy, ochrany spotrebiteľa predovšetkým v súvislosti so zlepšením monitorovania kvality potravinárskych výrobkov, ako aj obmedzovania používania olova v snahe o ochranu zdravia a životného prostredia," reagovala na otázku, čo konkrétne urobila od zvolenia do funkcie pre slovenských občanov.

Ďalej uvádza, že bola spravodajkyňou správ týkajúcich sa lepšej výmeny informácií o odtlačkoch prstov medzi krajinami únie, čo súviselo s otázkou boja proti terorizmu, ale aj organizovanému zločinu, vrátane potláčania obchodu s drogami či obchodu s ľuďmi. Ako tieňová spravodajkyňa sa podieľala na príprave nariadenia ohľadom Európskej policajnej akadémie (CEPOL) a taktiež sa venovala príprave protokolu zameraného na obmedzenie nelegálneho obchodu s tabakovými výrobkami.

Doteraz v pléne EP podľa jej slov vystúpila takmer 700-krát. Oficiálna stránka EP jej vyjadrenie potvrdzuje - uvádza 699. Je poslankyňou za frakciu Skupina progresívnej aliancie socialistov a demokratov v EP. Ďalej je členkou Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci a Delegácie pri Spoločnom parlamentnom zhromaždení AKT (Afrika, Karibik a Tichomorie)-EÚ.

01 - Modified: 2023-10-02 21:50:18 - Feat.: - Title: Členstvo Ukrajiny v EÚ je už len otázkou času, vyhlásil Zelenskyj 02 - Modified: 2023-10-02 18:31:49 - Feat.: - Title: Ochrana štátnosti Ukrajiny je pre Úniu strategickou prioritou, vyhlásil minister Wlachovský 03 - Modified: 2023-09-29 11:55:15 - Feat.: - Title: Moldavsko sa pridalo k mechanizmu EÚ civilnej ochrany, môže tým okamžite prijímať podporu 04 - Modified: 2023-09-25 08:40:08 - Feat.: - Title: Prečo je konečné a definitívne zúčtovanie s Ruskom nevyhnutné 05 - Modified: 2023-09-24 16:56:04 - Feat.: - Title: Štáty EÚ budú hlasovať o emisnej norme Euro 7
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. október 2023 06:10