StoryEditor

Megaprojekt sa blíži. Takto bude vyzerať nová autobusová stanica v Bratislave

25.11.2016, 15:51
Autor:
TASRTASRlmlm
Developer v súčasnosti upravuje bezprostredné okolie autobusovej stanice na Mlynských Nivách.

Projekt modernej autobusovej stanice Nivy v Bratislave má od začiatku novembra právoplatné územné rozhodnutie. To znamená, že sa megaprojekt za približne dvesto miliónov blíži k štartu realizácie. Developer HB Reavis v súčasnosti upravuje bezprostredné okolie autobusovej stanice na Mlynských Nivách.

Projekt stanice získal právoplatné územné rozhodnutie, pričom aktuálne čakáme na príslušné stavebné povolenia. Čas potrebný na získanie potrebných povolení naplno využívame na prípravné práce, v rámci ktorých sme už odstránili lávku a staré koľaje a aktuálne asanujeme pôvodné objekty pohrebníctva. Okrem toho sme pripravili nové vizualizácie projektu, ktoré sme predstavili v minulom týždni na medzinárodnom retailovom veľtrhu MAPIC vo francúzskom Cannes,“ uviedol výkonný riaditeľ HB Reavis pre Slovensko Adrián Rác.

Podľa neho na samotnú realizáciu modernej autobusovej stanice už chýba len vydanie stavebných povolení. Aktuálne sa teda nachádzame uprostred prípravných stavebných prác, ktoré projekt posúvajú každým dňom dopredu.“
Súčasťou autobusovej stanice bude viac ako dvetisíc parkovacích miest. Približne polovica z nich bude v suteréne, druhá polovica na streche. Dopravne má byť stanica napojená z Mlynských nív podzemným kruhovým objazdom a vjazdom z ulíc Svätoplukova a Šagátová. 

V juhovýchodnej časti územia chce developér postaviť tiež 30-podlažný objekt administratívy. Ten má dopĺňať námestie, ktoré bude slúžiť ako jeden z hlavných nástupných priestorov do autobusovej stanice i samotného administratívneho objektu.

Samostatnou časťou výstavby novej autobusovej stanice má byť rekonštrukcia priľahlých križovatiek a komunikácií. Počíta sa s pridaním autobusových a cyklistických pruhov a s vybudovaním podzemného kruhového objazdu.

01 - Modified: 2022-11-25 23:00:00 - Feat.: - Title: Vodičák v smartfóne aj na Slovensku? Naši susedia ho už úspešne zaviedli v aplikácii 02 - Modified: 2022-11-26 14:17:23 - Feat.: - Title: Nemocnice po celom Slovensku vrátane tej najväčšej rušia operácie. Opatrenie platí od decembra 03 - Modified: 2022-11-25 11:43:15 - Feat.: - Title: V Bratislave sa dnes oficiálne začnú vianočné trhy 04 - Modified: 2022-11-24 13:48:18 - Feat.: - Title: Obrovské prekvapenie festivalového leta. Lovestream oznámil meno headlinera, do Bratislavy pritiahne brutálneho interpreta 05 - Modified: 2022-11-24 13:17:21 - Feat.: - Title: Parkovacia politika v centre Bratislavy má trhliny. Špekulanti prišli na to, ako obalamutiť zavedený systém
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. november 2022 06:35