Erik TomášTASR/A. Galica
StoryEditor

Sulíkovci dávajú podnet na Erika Tomáša. Ficov poradca to označil za šikanu

09.12.2016, 13:26
Autor:
TASRTASR

Vládny poslanec za Smer-SD a poradca premiér Roberta Fica Erik Tomáš porušil ústavný zákon o konflikte záujmov a konal v rozpore s verejným záujmom. Tvrdia to poslanci za SaS Natália Blahová, Ľubomír Galko a Jozef Mihál.

Porušenia zákona o konflikte záujmov sa mal dopustiť angažovaním sa v kauze Čistý deň. Liberáli dávajú na Tomáša podnet parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Vládny poslanec hovorí o šikane.

Podnet kvôli kauze Čistý deň

SaS žiada výbor o preskúmanie zákonnosti konania poslanca Tomáša v prípade kauzy a tiež, aby začal konanie voči verejnému funkcionárovi vo veci ochrany verejného záujmu a zamedzenia rozporu záujmov.

Liberáli pripomínajú stretnutie Erika Tomáša s predstaviteľmi galantského resocializačného zariadenia, ktoré je predmetom vyšetrovania v kauze sexuálneho zneužívania maloletých.

"Tvrdil, že sa stretol ako koaličný poslanec a člen výboru Národnej rady (NR) SR pre sociálne veci, avšak k stretnutiu došlo na krajne nevhodnom mieste, a to na Úrade vlády SR. Tam Tomáš vykonáva funkciu poradcu predsedu vlády a podľa vyjadrenia riaditeľa zariadenia bolo predmetom ich stretnutia mediálne poradenstvo," odôvodňujú podnet poslanci.

Pripomenuli, že predstavitelia resocializačného zariadenia sú podozriví z páchania trestnej činnosti alebo jej krytia.

Stretnutie sa podľa SaS uskutočnilo počas riadneho rokovacieho dňa parlamentu, Tomáš sa však podľa liberálov z rokovania neospravedlnil a chýbal aj na hlasovaniach.

"Sme presvedčení, že je v rozpore s etickými a právnymi záväzkami poslanca NR SR, aby v čase, kedy má byť v pléne a hlasovať o zákonoch, pripravoval a poskytoval mediálne poradenstvo osobe podozrivej z trestnej činnosti priamo na Úrade vlády SR," uviedla SaS.

Erik Tomáš: Je to šikana zo strany SaS

Pripomenula aj to, že Tomáš bez súhlasu zverejnil list poškodenej, ktorý mohol napomôcť pri objasnení skutku, čím sa priamo zainteresoval do kauzy.

Erik Tomáš označil podanie podnetu za šikanu zo strany SaS. "Ani táto smiešna snaha o šikanu zo strany SaS mi nezabráni v slobodnom výkone mandátu poslanca. Ako jediný som sa stretol so všetkými zainteresovanými v tomto prípade, teda s vedením Čistého dňa, klientmi i rodičmi, vrátane matky Natálie," uviedol v reakcii.

Strana SaS podľa jeho slov hrubo a cynicky zneužíva túto tému na svoje politické ciele. "Čo si o takomto konaní myslia deti, rodičia i zamestnanci zariadenia pocítila poslankyňa tejto strany Natália Blahová priamo na vlastnej koži počas poslaneckého prieskumu, na ktorom jej odkázali, že je zlý človek," doplnil Tomáš. Vyzval zároveň médiá, aby prestali cenzurovať hlas komunity Čistého dňa a zverejnili video zo spomínaného poslaneckého prieskumu.

Erik Tomáš sa vyjadroval ku kauze Čistý deň:

01 - Modified: 2022-12-06 17:36:52 - Feat.: - Title: Okruh daňových výdavkov by sa mohol rozšíriť o výdavky na súkromné škôlky 02 - Modified: 2022-12-06 17:33:50 - Feat.: - Title: Tzv. "Oranžové obálky" nevzniknú v súkromnom sektore, ako navrhovala SaS 03 - Modified: 2022-12-05 14:25:07 - Feat.: - Title: Návrh zákona o energetike je nedopracovaný, ohrozuje výrobcov, tvrdí poslanec SaS Galek 04 - Modified: 2022-12-05 16:31:10 - Feat.: - Title: Nedôveru vláde vyslovia aj tarabovci. Cigániková čaká nechutnú rozpravu, výsledok bude tesný 05 - Modified: 2022-12-03 12:59:07 - Feat.: - Title: Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby, tvrdí Pčolinský. Úradnícku vládu odmieta
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
08. december 2022 05:47