Minister vnútra Robert KaliňákTASR/M. Baumann
StoryEditor

Nadácii Zastavme korupciu nešlo o pravdu, tvrdí Kaliňákov rezort

10.01.2017, 16:06
Autor:
TASRTASR

Ministerstvo vnútra aj Nemocnica sv. Michala odmietajú informácie Nadácie Zastavme korupciu, ktorá oznámila, že končí svoje pôsobenie v pracovnej skupine na posúdenie výhodnosti nákupu vybavenia do Nemocnice sv. Michala v Bratislave.

"Snažia sa zakryť pravdu

Podľa ich spoločného stanoviska nadácii nejde o skutočné zistenie správnych cien.

Nemocnica aj ministerstvo, ktoré je jej zriaďovateľom, tvrdia, že už na prvom spoločnom stretnutí sa ukázalo, že nemocnica nenakupovala predražene, ale že naopak, pri nákupe prístrojov ušetrila.

Nadácia sa teraz podľa nich snaží "nepravdivými" tlačovými správami zakryť pravdu, že jej analýza nákupu zdravotníckej techniky "je hrubo zavádzajúca, neprofesionálna a najmä lživá".

Nadácia podľa ministerstva klamala

Nadácia podľa ich stanoviska klamala, keď tvrdila, že pri vlastnej analýze využívala databázu ministerstva zdravotníctva.

"Naopak, účelovo používali nesprávne špecifikácie, porovnávala neporovnateľné prístroje, prípadne porovnávali ceny bez DPH a teda, že cieľom tohto materiálu nebolo reálne porovnanie cien nákupu zdravotníckeho vybavenie nemocnice, ale že išlo o politickú objednávku poškodiť jednu z najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku, jej vedenie, ako aj vedenie ministerstva vnútra," napísala nemocnica a rezort v spoločnom stanovisku.

Nadácia pozastavila preverovanie

Nadácia Zastavme korupciu dnes oznámila, že pozastavuje svoje pôsobenie v pracovnej skupine. Tvrdí, že sa nevie dostať k dokumentom, ktoré by okolnosti okolo tendra na zdravotnícku techniku viac objasnili.

Organizácia má podozrenie, že zdravotnícke zariadenie malo nakupovať predražene. Nemocnica to odmietla. Pracovná skupina zložená z členov nadácie, zástupcov nemocnice či ministerstva zdravotníctva to mala preveriť.

01 - Modified: 2022-04-28 08:34:53 - Feat.: - Title: Petková zo Zastavme Korupciu: Fico nie je whistleblower. Vyšetrovatelia majú v prípade Kaliňáka silnejšie dôkazy 02 - Modified: 2022-04-26 17:02:22 - Feat.: - Title: Petková zo Zastavme Korupciu: Fico nie je whistleblower. Vyšetrovatelia majú v prípade Kaliňáka silnejšie dôkazy 03 - Modified: 2021-05-31 08:31:02 - Feat.: - Title: Šéfka Zastavme korupciu: Ficov plán vyšiel. Vedel, že je nemysliteľné dostať Pčolinského do parlamentu 04 - Modified: 2021-03-23 19:19:54 - Feat.: - Title: Zastavme korupciu: Odchod Kolíkovej nie je dobrou správou, urobila viaceré dôležité zmeny 05 - Modified: 2021-01-05 13:24:30 - Feat.: - Title: Odborníčka zhodnotila Jankovskej výpoveď. Všetkým vyslala jeden kľúčový signál
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. august 2022 19:32