Minister vnútra Robert KaliňákTASR/M. Baumann
StoryEditor

Nadácii Zastavme korupciu nešlo o pravdu, tvrdí Kaliňákov rezort

10.01.2017, 16:06
Autor:
TASRTASR

Ministerstvo vnútra aj Nemocnica sv. Michala odmietajú informácie Nadácie Zastavme korupciu, ktorá oznámila, že končí svoje pôsobenie v pracovnej skupine na posúdenie výhodnosti nákupu vybavenia do Nemocnice sv. Michala v Bratislave.

"Snažia sa zakryť pravdu

Podľa ich spoločného stanoviska nadácii nejde o skutočné zistenie správnych cien.

Nemocnica aj ministerstvo, ktoré je jej zriaďovateľom, tvrdia, že už na prvom spoločnom stretnutí sa ukázalo, že nemocnica nenakupovala predražene, ale že naopak, pri nákupe prístrojov ušetrila.

Nadácia sa teraz podľa nich snaží "nepravdivými" tlačovými správami zakryť pravdu, že jej analýza nákupu zdravotníckej techniky "je hrubo zavádzajúca, neprofesionálna a najmä lživá".

Nadácia podľa ministerstva klamala

Nadácia podľa ich stanoviska klamala, keď tvrdila, že pri vlastnej analýze využívala databázu ministerstva zdravotníctva.

"Naopak, účelovo používali nesprávne špecifikácie, porovnávala neporovnateľné prístroje, prípadne porovnávali ceny bez DPH a teda, že cieľom tohto materiálu nebolo reálne porovnanie cien nákupu zdravotníckeho vybavenie nemocnice, ale že išlo o politickú objednávku poškodiť jednu z najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku, jej vedenie, ako aj vedenie ministerstva vnútra," napísala nemocnica a rezort v spoločnom stanovisku.

Nadácia pozastavila preverovanie

Nadácia Zastavme korupciu dnes oznámila, že pozastavuje svoje pôsobenie v pracovnej skupine. Tvrdí, že sa nevie dostať k dokumentom, ktoré by okolnosti okolo tendra na zdravotnícku techniku viac objasnili.

Organizácia má podozrenie, že zdravotnícke zariadenie malo nakupovať predražene. Nemocnica to odmietla. Pracovná skupina zložená z členov nadácie, zástupcov nemocnice či ministerstva zdravotníctva to mala preveriť.

01 - Modified: 2023-08-26 12:14:33 - Feat.: - Title: Nadácia Zastavme korupciu spustila prihlasovanie do Protikorupčnej akadémie 02 - Modified: 2023-08-17 13:49:06 - Feat.: - Title: Aláč nemá čo robiť v SIS, má konflikt záujmov, tvrdí Nadácia Zastavme korupciu. Ódor už odvolaním pohrozil 03 - Modified: 2023-08-09 17:29:15 - Feat.: - Title: Slováci za mýtny systém zaplatia ešte raz. Vláda mala šancu stopnúť nevýhodnú zmluvu so Skytollom 04 - Modified: 2023-07-25 12:21:08 - Feat.: - Title: Zastavme korupciu sa mýli a nákladovosť klesne, obhajujú diaľničiari predĺženie zmluvy so Skytollom 05 - Modified: 2023-05-29 13:04:32 - Feat.: - Title: Príde o vilu pod Slavínom? Bašternákove tri byty majú prepadnúť štátu, rozhodol súd
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. september 2023 22:22