TASR - Jozef Poliak
StoryEditor

Stavebné práce na Letisku Sliač sa už začali, náklady sú vyše 69 miliónov eur

11.09.2021, 15:44
Autor:
TASRTASR
Presný termín začatia rekonštrukčných prác jednotlivých projektov podľa ministerstva obrany nie je možné presne určiť.

V rámci rekonštrukcie Letiska Sliač sa v súčasnosti uskutočňujú stavebné práce hál Husár číslo 1 až 3. Ostatné projekty sú v procese verejného obstarávania projektovej dokumentácie a v štádiu spracovania projektovej dokumentácie. Uviedla to hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Rekonštrukčné práce sú závislé od viacerých faktorov, ako napríklad od dĺžky procesu verejného obstarávania, spracovania projektovej dokumentácie a vydania stavebného povolenia. Vzhľadom na rozsiahlosť projektov Ministerstvo obrany SR systematicky realizuje potrebné kroky, ktoré sú nevyhnutné na začatie rekonštrukčných prác," deklarovala hovorkyňa.

Presný termín začatia rekonštrukčných prác jednotlivých projektov podľa ministerstva nie je možné presne určiť, keďže trvanie niektorých procesov sa nedá z objektívnych príčin ovplyvniť. "Hovoríme však o týždňoch," dodala Kovaľ Kakaščíková.

Ministerstvo obrany vyčíslilo predpokladané náklady na rekonštrukciu a modernizáciu leteckej základne Sliač, ktoré realizuje v súvislosti s nákupom stíhacích lietadiel F-16, na vyše 69 miliónov eur bez DPH.

Obstarávanie na projektovú prípravu a stavebné práce na rekonštrukciu rolovacích dráh a vybudovanie nových, ale aj druhú časť stavby - rekonštrukciu a modernizáciu leteckej základne Sliač - realizuje rezort obrany prostredníctvom agentúry NATO Support and Procurement Agency (NSPA).

Rekonštrukcia hál Husár číslo 1 až 3 je v kompetencii Úradu pre investície a akvizície MO SR. Rezort obrany deklaroval záujem zachovať na letisku aj civilnú dopravu.

V rámci rekonštrukcie a modernizácie majú byť realizované aj projekty z NATO Security Investment Programme (NSIP). Pôjde napríklad o rozšírenie parkovacej plochy, rekonštrukciu skladovacej plochy i vybudovanie stojiska na nabíjanie a vybíjanie.

01 - Modified: 2023-05-26 13:00:00 - Feat.: - Title: Tvrdil, že je z neexistujúcej krajiny, oklamal niekoľko štátov. Senzácia muža z paralelného vesmíru má vysvetlenie 02 - Modified: 2023-05-20 19:54:00 - Feat.: - Title: Letisko v metropole Mexika pozastavilo prevádzku pre sopečný popol, cestujúci čakajú 03 - Modified: 2023-05-22 05:31:28 - Feat.: - Title: Kontrakt na slovenské F-16 je nákladný príbeh. Prvé by mohli prísť do roka, ich prevádzka je však neistá 04 - Modified: 2023-05-02 15:27:05 - Feat.: - Title: Pozor, váš nový pas môže mať problém na letiskách. Štát spustil nástroj na jeho overenie 05 - Modified: 2023-04-20 08:49:26 - Feat.: - Title: Odvoz z letiska a na letisko: využiť profesionálny transfer alebo aplikáciu v telefóne?
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. máj 2023 01:45