StoryEditor

​Zurian pre HN: Ku Koščovi​ údajne chodili na obedy Lipšic a Kováčik. Nech povedia, ​čo riešili

15.09.2021, 00:00
Počas svojej kariéry som sa nikdy nestretol s takým krivením zákonov, ako mi to opísal Ján Kaľavský, tvrdí pre HN bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Branislav Zurian.

Sledujete aktuálne dianie okolo zadržania top vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry?
Áno, a nestačím sa čudovať, čo všetko sa následne spustilo.

Denník N zverejnil krátko po ich zadržaní video spred budovy inšpekčnej služby, ktoré má dokazovať podozrivé správanie vás a vyšetrovateľky Diany Santusovej, videli si ho?
Videl, najskôr som bol zaskočený, nechápal som, čo to je, nakoniec ma však cely článok pobavil.

Muž v čiernom aute, do ktorého ste nasadli, má byť príslušníkom tajnej služby. Je to tak?

Zaujímalo by ma, ako sa Denník N k tomu videu dostal a je mi ľúto, že sa redaktori mienkotvorného denníka nechali nachytať a vypustili von neoverené video. Kto im ho dal, ich zneužil. Inkriminované auto patrí môjmu kamarátovi z východného Slovenska, ktorý ma priviezol v ten deň do Bratislavy, kde som mal niekoľko výsluchov. Mrzí ma, že je do tohto cirkusu zatiahnutý, pretože pracuje pre súkromnú spoločnosť a s bezpečnostnými zložkami nemá nič spoločné. Je neprofesionálne zverejniť video, ktoré si nikto neoveril a len k nemu napísal svoje domnienky. Takto vznikajú konšpirácie. Zaujímavá náhoda, že práve v deň zadržania vyšetrovateľov NAKA dostane Denník N video, na ktorom nič podozrivé nie je, iba auto, ktoré po mňa prišlo pred Úrad inšpekčnej služby.

K autu, ktoré na vás čakalo, však išla aj vyšetrovateľka Diana Santusová. Logicky sa natíska otázka, aký vzťah má ona k jeho vodičovi? Tiež je to jej kamarát?
Poznajú sa, čo som sa dozvedel v deň môjho výsluchu na Úrade inšpekčnej služby. Pani Santusová ho bola pozdraviť.

Hovorili ste, že kamarát je z východu, pani Santusová však žije v Bratislave.
Kamarát je z východu, ale pracuje v Bratislave. Keďže ide o súkromnú osobu, nebudem bez jej súhlasu túto tému viac rozoberať. Ak však nemali orgány činné v trestnom konaní jasno, o koho ide, mohli si to veľmi jednoducho overiť. To však neurobili. Namiesto toho okolo záznamu konšpirujú a podsúvajú informácie médiám.

Aj vy ste sa však na zázname správali zvláštne, po odchode z úradu ste najskôr zamierili doľava, potom ste náhle zmenili smer. Trošku to vyzeralo, že chcete niekoho...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 08:31