Svedok Miroslav Kriak prichádza na súd. FOTO: TASR/Michal Svítok
StoryEditor

Kto fotky dal Zsuzsovej, je logická otázka. Výstupy zo sledovania Kuciaka šli len Tóthovi, vypovedal Kriak

16.06.2022, 16:18
Autor:
TASRTASR

Požiadavka na sledovanie sa mala podľa Miroslava Kriaka týkať zachytávania dílerov drog a úniku informácií. Hovorí, že produkcia sledovacieho tímu bola zneužitá "najhrubším spôsobom".

Výstupy zo sledovania zavraždeného novinára Jána Kuciaka šli výlučne do rúk exsiskára Petra Tótha. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to uviedol Miroslav Kriak, ktorý sa podieľal na sledovaní novinára a ďalších osôb.

"Pokiaľ je pravda, že obžalovaná Alena Zs. tieto fotografie ukazovala Zoltánovi A., on ich spoznal a ja tvrdím, že sú naše, je logická otázka, kto ich dal Alene Zs.," poznamenal Kriak. Povedal, že sa v posledných rokoch okolo neho dejú "čudné veci". Tiež, že jemu a ďalším členom sledovacieho tímu vlani vzniesli obvinenie pre porušenie dôvernosti ústneho prejavu.

Zopakoval, že sledovanie robil v dobrej viere, že pracuje pre štát. Na súde uviedol, že nepozná nikoho z obžalovaných, či už v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice a ani v prípade prípravy vrážd prokurátorov. Požiadavka na sledovanie sa mala podľa neho týkať zachytávania dílerov drog a úniku informácií. Hovorí, že produkcia sledovacieho tímu bola zneužitá "najhrubším spôsobom".

Okrem iných sa podľa jeho slov trojčlenný sledovací tím podieľal aj na sledovaní súčasného špeciálneho prokurátora a vtedajšieho advokáta Daniela Lipšica, "Boli viac-menej zachytené len presuny z domu do neďalekej práce a späť," priblížil.

Vo štvrtok mal súd vypočúvať aj ďalšieho člena sledovacieho tímu Štefana Mlynarčíka. Jeho výsluch napokon preložili na 11. júla.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia okrem Tomáša Szabóa, ktorý bol vylúčený na samostatné konanie, obžalobe štyri osoby - Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Dušan K. a Darko D. Šúd zároveň opätovne rozhoduje o vine Kočnera a Zsuzsovej v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice.

 

01 - Modified: 2023-06-06 08:54:23 - Feat.: - Title: Za vraždu svojich detí si odsedela 20 rokov. Teraz ju po preskúmaní prípadu prepustili na slobodu 02 - Modified: 2023-06-05 13:48:19 - Feat.: - Title: Reforma poľskej justície porušuje právo Európskej únie, rozhodol súd a vyhovel žalobe z Eurokomisie 03 - Modified: 2023-05-31 20:13:55 - Feat.: - Title: Súd poslal na viac než osem rokov za mreže Rusa, ktorý hádzal zápalné fľaše pri proteste proti vojne 04 - Modified: 2023-05-31 17:05:33 - Feat.: - Title: Pred britský súd predstúpili členovia kastračného gangu, zmrzačili mužov a videá predávali 05 - Modified: 2023-05-29 13:01:22 - Feat.: - Title: Kažimír nebude v utorok vypovedať v kauze Mýtnik. Dôvodom je pracovná cesta
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. jún 2023 20:07