Sudkyňu Denisu Cvikovú odvádzajú zo Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici, ktorý rozhodoval o žiadosti o predĺžení väzby v pondelok 21. septembra 2020. FOTO: TASR/Ján Krošlák      
StoryEditor

Kauza Búrka: Disciplinárku so sudkyňou Denisou Cvikovou odročili

22.06.2022, 15:15
Autor:
TASRTASR

Sudkyňa dnes nesúhlasila s pojednávaním, keďže nemala dodržanú desaťdňovú lehotu na prípravu. Pojednávanie sa tak odročilo na 5. októbra.

Disciplinárne pojednávanie so sudkyňou Denisou Cvikovou obvinenou v kauze Búrka, odročil Najvyšší správny súd na 5. októbra.

Sudkyňa v stredu nesúhlasila s pojednávaním, keďže nemala dodržanú desaťdňovú lehotu na prípravu. Súd sa mal v stredu zaoberať návrhom na odvolanie Denisy Cvikovej z funkcie sudkyne.

"Zásielka bola uložená na pošte z dôvodu, že disciplinárne obvinená bola nezastihnutá, a to odo dňa 24. mája 2022, teda takmer jeden mesiac pred termínom ústneho pojednávania," vyhlásila predsedníčka senátu Anita Filová. Sudkyňa si zásielku prevzala 10. júna.

image

Stretnutia Sakovej s bývalým šéfom NAKA: Exministerka sa mohla dostať do konfliktu záujmov

Ako uviedla, vzhľadom na to bolo ústne pojednávanie možné len so súhlasom disciplinárne obvinenej. Tá s tým nesúhlasila. "Preto Najvyšší správny súd SR ústne pojednávanie odročil na 5. októbra 2022 o 13-tej hodine," podotkla predsedníčka senátu.

Denisa Cviková má od marca 2020 pozastavený výkon funkcie sudkyne. Čelí obvineniam z korupcie.

Ich existencia vyplynula z komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema a zo svedeckej výpovede bývalého sudcu Okresného súdu Bratislava I Vladimíra Sklenku. Vypovedal, že Marian Kočner korumpoval viacerých sudcov aj v kauze zmeniek TV Markíza. Z ich falšovania je Marian K. právoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody.

22. jún 2022 15:15