Nezaradený poslanec Richard Raši. FOTO TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Podporíme vyslovenie nedôvery Budajovi, a to nielen pre medvede, tvrdí Raši

23.06.2022, 15:02
Autor:
TASRTASR

Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase podporia návrh na odvolanie ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO) pri hlasovaní v Národnej rade.

Informoval o tom poslanec a podpredseda strany Richard Raši. Nezvládnutie situácie s medveďom hnedým nie je podľa jeho slov jediný dôvod, strana hovorí o viacerých manažérskych zlyhaniach vo vedení rezortu.

"S prácou ministra životného prostredia sme dlhodobo nespokojní, preto všetci poslanci Hlasu-SD budú hlasovať za a podporia návrh na vyslovenie nedôvery voči jeho osobe," povedal Raši. Doterajšie pôsobenie Budaja vo funkcii označil za smutný príbeh, ktorý pri jeho zotrvaní vo vedení rezortu môže mať tragický koniec. Podotkol, že Budaj dlhodobo nezvláda systémové riešenia pri rozšírení populácie medveďa, problém necháva "vyhniť", aby nemusel robiť nepopulárne kroky.

Krajský predseda strany Hlas v Banskej Bystrici Roman Malatinec kritizoval ministra aj v súvislosti so stredajším rokovaním parlamentného hospodárskeho výboru. Hovorí o monológu Budaja, ktorý s ľuďmi z regiónu nechce diskutovať.

Myslí si, že minister k odstrelu medveďov nepristúpi napriek ich premnoženiu. Poukázal na štatistický každoročný nárast populácie medveďa hnedého a pýta sa, dokedy chce Budaj čakať. Aj štúdia a dáta, na ktorých potrebu sa Budaj odvoláva, budú podľa Malatinca len štatistiky s možnými odchýlkami, pretože sa nedá zrátať všetky medvede. Žiada napríklad, aby sa napĺňal vypracovaný program starostlivosti o medveďa.

Poslanec Róbert Puci pôsobiaci v Hlase-SD dodal, že Budaj zlyhal ako manažér aj pri odstraňovaní environmentálnych záťaží, ale aj pri reforme národných parkov, ktorú považuje za nedotiahnutú. Vyčíta ministrovi aj zlyhania pri riešení protipovodňových opatrení, viaznutie čerpania eurofondov a ďalšie.

01 - Modified: 2024-06-14 12:49:52 - Feat.: - Title: Enviropolícia obvinila Češku z nelegálneho ulovenia medveďa na Orave 02 - Modified: 2024-06-05 15:23:27 - Feat.: - Title: Výskyt medveďa je dôvod na vyhlásenie mimoriadnej situácie. Odobrila to Čaputová 03 - Modified: 2024-06-04 09:45:39 - Feat.: - Title: Kaliňák sa v spore SNS a Hlasu o šéfa parlamentu postavil na Dankovu stranu. Podporuje ho aj Fico, vyhlásil 04 - Modified: 2024-05-28 12:03:22 - Feat.: - Title: Rašiho rezort chce lepšie komunikovať so samosprávami. Príjmanie eurofondov uľahčí nová mapa 05 - Modified: 2024-05-24 13:18:45 - Feat.: - Title: Raši tvrdí, že koaliční partneri sa zatiaľ nedohodli na obsadení postu šéfa parlamentu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. jún 2024 04:23