StoryEditor

"Ďakujem Richardovi, ďakujem Igorovi." Zmierenie Matoviča so Sulíkom, OĽANO podržalo šéfa SaS

02.07.2022, 16:00
Autor:
redredTASRTASR

Premiér Eduard Heger s ministrom financií Igorom Matovičom a ministrom hodpodárstva Richardom Sulíkom oznámili spoločne veľkú investíciu, príchod automobilky Volvo na východ Slovenska. Pozrite si výroky politikov.

Záver týždňa v slovenskej politike vyzeral, že všetky koaličné problémy sa vyriešili. Aspoň nateraz.

Premiér Eduard Heger s ministrom financií Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom oznámili spoločne veľkú investíciu, príchod automobilky Volvo na východ Slovenska.

image

Aj po dobrej správe stále "rinčia zbraňami". Matovič môže len vyčkávať, čo urobí Sulík, hovorí expert

Sulík familiárne poďakoval svojím kolegom z vlády. "Chcem poďakovať Edovi, Igorovi, Veronike, Janovi, Milanovi, Ferovi," povedal šéf SaS.

Matovič sa k nemu s úsmevom pridal. "Takisto by som chcel poďakovať Richardovi, Edovi aj všetkým tým, ktorých tu vymenoval Richard Sulík. Investíciu má na starosti ministerstvo hospodárstva a chcem poďakovať aj tomu, že sme tú investíciu podarilo utajiť," povedal šéf OĽaNO.

image

Tisícky pracovníkov a miliarda eur. Volvo zmení život na východnom Slovensku

Prvá časť týždňa však taká idylická nebola. Prebiehalo hlasovanie o odvolaní troch ministrov - Richard Sulíka, Jána Budaja a Samuela Vlčana. Všetci traja zotrvali vo svojich funkciách.

image

Čekovský z OĽANO: Sulík presne vie, kde má Igor Matovič slabiny a útočí na ne. Vinní sú obaja

OĽANO aj napriek sporom so SaS podržalo Sulíka vo funkcii. "Nebudeme podporovať opozíciu v úsilí o odvolávanie ministrov našej vlády," vyhlásil šéf poslaneckého klubu OĽANO Šipoš s tým, že budú hlasovať proti Sulíkovmu odvolaniu napriek tomu, že majú vážne výhrady voči SaS, ktorá sa podľa neho často správa ako opozícia voči vláde. "Napriek tomu, že sú medzi nami veľakrát trenice, sme sa rozhodli zakopať vojnovú sekeru a podať SaS pomocnú ruku," povedal a označil to za ústretové gesto.

01 - Modified: 2023-03-24 17:27:26 - Feat.: - Title: Heger reaguje na Valla: Čísla hovoria jasnou rečou. Samosprávy majú viac peňazí, ako sa čakalo 02 - Modified: 2023-03-24 17:29:51 - Feat.: - Title: Ak Klus nestiahne nomináciu do Európskeho dvora audítorov, urobí tak vláda, odkazuje Heger 03 - Modified: 2023-03-24 15:36:56 - Feat.: - Title: Klus v HNtelevízii: Je to debakel, fiasko. A cítim sa do istej miery spoluzodpovedný 04 - Modified: 2023-03-24 13:14:19 - Feat.: - Title: Poslanci ukončili piatkové rokovanie. Riešili Matovičov návrh na zníženie platu poslancov 05 - Modified: 2023-03-23 13:24:18 - Feat.: - Title: Heger: Výsledok hovorí jasne. Klus by mal sám vyvodiť dôsledky z hlasovania vo výbore europarlamentu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. marec 2023 06:26