StoryEditor

List s požiadavkami sme zatiaľ nedostali. SaS sa nechce dohodnúť, tvrdí minister Naď

07.07.2022, 15:24
Autor:
TASRTASR

Žiadosť na koniec ministra financií a predsedu hnutia Igora Matoviča vo vláde považuje Jaroslav Naď za porušenie koaličnej zmluvy.

Hnutie OĽANO zatiaľ nedostalo list s požiadavkami od koaličného partnera SaS. Vo štvrtok to potvrdil člen predsedníctva OĽANO a minister obrany Jaroslav Naď s tým, že SaS sa podľa neho nechce dohodnúť.

image

Sulík v HNtelevízii: Matovič na vláde cvičí ministrov a rozvracia verejné financie. Takto sa nedá pokračovať

Naď chce pokračovanie

Hovorí o nesplniteľných podmienkach, ktoré sú zámienkou na odchod z vlády. Žiadosť na koniec ministra financií a predsedu hnutia Igora Matoviča vo vláde považuje Naď za porušenie koaličnej zmluvy.

Želá si, aby štvorkoalícia pokračovala. Dodal, že OĽANO určite nebude podporovať predčasné voľby.

"My chceme pokračovať, sme ochotní baviť sa o systéme fungovania koalície, pravidlách koaličných rád, ako sú schvaľované zákony. Sme o všetkom ochotní rokovať a hľadať spoločné riešenia. Ale dávať si ultimatívne podmienky, ktoré sú v príkrom rozpore s koaličnou zmluvou, to asi nie je cesta, ako by sme mali komunikovať medzi partnermi," zhodnotil Naď.

K požiadavkám SaS sa hnutie vyjadrí po prijatí listu. "Dovtedy je akákoľvek naša komunikácia zbytočná," povedal Naď.

"Nemyslím si, že by bolo na mieste očakávať nejaké prekvapenie zo strany OĽANO," dodal.

Požiadavky SaS

Považuje za naivné si myslieť, že OĽANO bude akceptovať všetky požiadavky šesťpercentného koaličného partnera. Hovorí, že ak niekto koná na základe prieskumov verejnej mienky, tak nekoná zodpovedne.

Prípadný odchod ministrov za SaS v období, keď je potrebná stabilita, by nepovažoval za správne rozhodnutie. Rovnako sa obáva toho, aký následok by mal predčasný koniec ďalšej pravicovej vlády.

SaS vypovedala koaličnú zmluvu a žiada odchod Matoviča z vlády. Novú zmluvu očakáva do konca augusta. Ak nedôjde k naplneniu požiadaviek strany, jej ministri podajú demisiu.

Rozhodla o tom mimoriadna Republiková rada strany. OĽANO už predtým avizovalo, že odchod Matoviča odmieta.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci Národnej rady prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií a lídra OĽANO Matoviča.

01 - Modified: 2023-02-01 17:38:33 - Feat.: - Title: Naď hovorí o rotácii systémov protivzdušnej obrany, Fico chce informácie. Cudzích vojakov môže byť viac 02 - Modified: 2023-02-01 14:41:47 - Feat.: - Title: Matovič si myslí, že by si mohli dohodnúť pravidlá do volieb: Vyhneme sa populistickým jatkám 03 - Modified: 2023-02-01 18:37:01 - Feat.: - Title: V kampani budú vedrá špiny, Matovič chystá obvinenia voči Sulíkovi. Črtá sa však aj pakt o neútočení 04 - Modified: 2023-02-01 12:13:45 - Feat.: - Title: Sulík: Minister Hirman ruší povinnosť mať plyn v slovenských zásobníkoch 05 - Modified: 2023-01-31 18:04:44 - Feat.: - Title: Sulík po hlasovaní o predčasných voľbách: Hlasovali sme za septembrový termín, bolo to súčasťou dohody
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. február 2023 08:15