Premiér Eduard Heger. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Heger vyzval koaličných partnerov, aby sa dohodli: Je nutné vyriešiť naše vnútorné problémy

12.08.2022, 11:12
Autor:
redred

Podľa predsedu vlády je potrebné splniť dve podmienky na to, aby sa podarilo vyriešiť koaličnú krízu.

Premiér Eduard Heger je presvedčený, že ak na dnešné stretnutie prídu partneri s ochotou spolupracovať v záujme Slovenska, koalícia bude na dobrej ceste vyriešiť si vzájomné vnútorné problémy.

Vo vyhlásení skonštatoval, že to môžu urobiť prostredníctvom jasnejších a transparentnejších pravidiel fungovania. Premiér sa tak vyjadril pred dnešným stretnutím na hoteli Bôrik, ktoré iniciuje jeho hnutie OĽANO a ktorého sa zúčastnia všetky štyri strany pôvodnej koalície. Okrem obyčajných teda aj Sme rodina, Za ľudí a SaS. 

„Slovensko je malá krajina s veľkými výzvami. Dokážeme ich zdolať len a len spoluprácou. Predovšetkým spoluprácou demokratických strán, ktoré politickú prácu berú ako službu občanom a po voľbách v roku 2020 vytvorili vládnu koalíciu," povedal Heger.

image

Matovič zostane ministrom aj po uplynutí ultimáta zo strany SaS, rozhodlo OĽANO

Premiér zopakoval, že Slovensko dnes čelí mimoriadnym udalostiam: očista spoločnosti, vojna na Ukrajine, enormný rast cien energií i prítomnosť pandémie, ktorá nie a nie doznieť.

image

SaS sa zúčastní na piatkovom stretnutí koalície v Bôriku

"Preto očakávam od kolegov, že na toto stretnutie prídu so silným presvedčením, že Slovensko dnes potrebuje stabilnú vládu, ktorá sa opiera o fungujúcu parlamentnú väčšinu. A chcem veriť, že bude splnená aj druhá podmienka na vyriešenie tejto krízy – a to, že sa budeme rešpektovať a počúvať," doplnil Heger.

Tvrdí, že je to ich povinnosť voči voličom, ktorí im dali mandát vládnuť štyri roky a posunúť Slovensko dopredu.

"Vychádzam aj z toho, že sme sa v drvivej väčšine prípadov vždy dohodli a máme za sebou aj výsledky,“ uzavrel.

01 - Modified: 2022-12-04 14:08:05 - Feat.: - Title: Šipoš pripustil diskusiu o zmenách v rozpočte: Ak to bude príčetný návrh, môžeme sa o tom rozprávať 02 - Modified: 2022-12-04 23:00:00 - Feat.: - Title: Premiér Heger to hrá ako Kamerun 03 - Modified: 2022-12-03 17:14:39 - Feat.: - Title: Premiér Eduard Heger sa stretol s lídrami Európskej ľudovej strany. V Aténach diskutovali aj o energiách 04 - Modified: 2022-12-02 12:58:11 - Feat.: - Title: Poslanec OĽANO reaguje na zamestnávateľov: V ťažkých časoch je zodpovedné zdaniť zisky bohatých firiem 05 - Modified: 2022-12-02 11:41:42 - Feat.: - Title: Mimoriadna schôdza k návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde bude vo štvrtok
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2022 15:15