Minister obrany Jaroslav Naď. FOTO: TASR/Pavol Zachar 
StoryEditor

Nemôžeme iba čakať a modliť sa, tvrdí Naď. OĽANO sa pripravuje na odchod SaS z vlády

23.08.2022, 15:36
Autor:
TASRTASR

Robíme všetci všetko preto, aby štvorkoalícia ostala, uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

OĽANO je naďalej za zachovanie štvorkoalície, pripravuje sa však aj na iné alternatívy. Vyplýva to z vyjadrení ministra obrany a člena predsedníctva hnutia Jaroslava Naďa.

Zopakoval, že OĽANO naďalej odmieta požiadavku SaS na odchod ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) z vlády. Naď má pocit, že líder SaS Richard Sulík nechce v koalícii ostať, hovorí o jeho nezodpovednosti.

Naď ozrejmil, že v utorok by sa malo zísť predsedníctvo OĽANO a hovoriť aj o tom, čo by bolo v prípade odchodu SaS z vlády. "Robíme všetci všetko preto, aby štvorkoalícia ostala," deklaroval. Na druhej strane podľa jeho slov nemôžu iba čakať a modliť sa. 

"Čiže zároveň robíme aj také opatrenia, aby sme boli pripravení, keď SaS naozaj odíde," dodal, no nekonkretizoval ich. "Vyžaduje si to ďalšie rokovania aj v rámci koalície bez SaS, keby to nastalo," priblížil. Deklaroval, že určite budú pripravení obsadiť uvoľnené ministerské posty i ďalšie pozície v rezortoch.

V súvislosti s avizovaným odchodom šéfa Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richarda Prokypčáka v prípade odchodu Sulíka hovorí Naď o nezodpovednosti a dôkaze, že viac ako zodpovednosť, odbornosť či záujmy štátu sú pre niektorých ľudí politikárčenie a osobné záujmy.

Poznamenal, že rezort hospodárstva je kľúčový pre prípravu na energetickú krízu a blížiacu sa vykurovaciu sezónu. Podotkol, že aktuálne nie je zabezpečené dostatočné množstvo plynu. Pripadá mu absurdné, aby štátny manažér, ako je šéf SPP, odchádzal v takejto situácii.

Naď vylúčil, že by po odchode SaS zastával kumulovanú pozíciu šéfa rezortu obrany aj zahraničných vecí. Poznamenal, že súčasný minister Ivan Korčok (nominant SaS) je kariérny diplomat, odborník a nie je členom strany.

"Nie je straník a nikto ho nevyhadzuje," podčiarkol Naď. Ak by k jeho odchodu ale došlo, deklaroval zachovanie zahraničnopolitického, bezpečnostného a obranného smerovania Slovenska.

Minister obrany naznačil, že nie všetci v SaS chcú rozpad vlády a sú presvedčení, že by mali odísť z vlády. Vyplývať to má z jeho neformálnych rozhovorov s členmi SaS.

Predpokladá však, že napokon budú držať líniu so svojim lídrom. Nepovažuje však za pravdepodobné, že by väčšina poslancov SaS podporila vyslovenie nedôvery vláde alebo predčasné voľby. Zopakoval, že tri zo štyroch vládnych strán nechápu postoj SaS, ktorá nechce prijať ponúknuté návrhy premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

01 - Modified: 2023-02-03 08:13:19 - Feat.: - Title: Matovič sľubuje ďalšiu novinku. Navrhne, aby nezaradení poslanci dostávali nižší plat 02 - Modified: 2023-02-01 17:38:33 - Feat.: - Title: Naď hovorí o rotácii systémov protivzdušnej obrany, Fico chce informácie. Cudzích vojakov môže byť viac 03 - Modified: 2023-02-01 18:37:01 - Feat.: - Title: V kampani budú vedrá špiny, Matovič chystá obvinenia voči Sulíkovi. Črtá sa však aj pakt o neútočení 04 - Modified: 2023-02-03 08:18:29 - Feat.: - Title: V Sme rodina otočili. Podpora pre Matovičovu atómovku už nie je istá 05 - Modified: 2023-01-31 14:34:54 - Feat.: - Title: Liberáli z SaS sa zachovali nezodpovedne. Politikárčia na úkor vlastnej krajiny, vyhlásil Naď
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. február 2023 00:58