StoryEditor

Vallo nám ukradol Bratislavu, vyhlásil Kusý. Starosta Nového Mesta ohlásil kandidatúru na primátora

24.08.2022, 09:59
Autor:
redred

V priebehu dnešnej tlačovej besedy vyčítal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý aktuálnemu vedeniu Bratislavy najmä nastavenie parkovacej politiky.

Na primátora Bratislavy bude v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách kandidovať súčasný starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý. Oznámil to v stredu na tlačovej konferencii. Je kandidátom strán Dobrá voľba a Umiernení, Za ľudí, KDH a hnutia Sme rodina.

"Ten dôvod je jednoduchý. Team Vallo nám ukradol Bratislavu. Toto nie sú silné slová, toto je moje hlboké presvedčenie. Máme za sebou štyri premárnené roky a potrebujeme, aby Bratislava fungovala pre všetkých," skonštatoval Kusý.

Najviac financií v histórii

Poukázal na to, že hlavné mesto malo najviac financií v histórii, a to na základe zvýšených daní, príjmov od štátu, poplatku za rozvoj či parkovacej politiky, avšak sú preč. Namiesto veľkých rozvojových projektov, ktoré metropola potrebuje, má podľa neho výsadbu kvetov, namiesto rozvoja má opravy ciest a dočasné riešenia a namiesto "skutočnej práce úžasné PR." V tejto súvislosti kritizuje aj navýšenie počtu zamestnancov magistrátu o 400 ľudí.

"Bratislava je na rázcestí," odkázal Kusý. Žiada realizáciu dôležitých projektov, vrátane dopravných. Dôraz pritom kladie na chýbajúcu diskusiu a dialóg. Tie ponúka napríklad aj o alternatívnej trase električky, ktorú navrhuje súčasné vedenie hlavného mesta popred novú budovu SND, čo odmieta kultúrna i laická verejnosť. Kusý to označuje za nekultúrne, barbarské a neprijateľné.

image

Električky do Petržalky dotiahne stavebník s čínskym pozadím. Ďalší partneri skončili

Stopka pre zdražovanie

Podľa Kusého je tiež potrebné, aby sa fungovanie v meste pre Bratislavčanov zlacnilo, keďže aj pre zdražovanie nastanú ťažké časy. Odmieta napríklad, aby Bratislavčania za parkovanie platili, súhlasí však s reguláciou parkovania, ktorú treba nastaviť dobre v celom meste dovtedy, kým vstúpi do platnosti zákon zakazujúci parkovanie na chodníkoch. Parkovaciu politiku však zrušiť nechce.    

Svoj post v tohtoročných voľbách chce obhájiť súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý je zároveň predsedom novej mestskej strany Team Bratislava. Tá spoločne so stranou SaS a hnutím Progresívne Slovensko vytvorila predvolebnú koalíciu.

Kandidovať ako nezávislý chce niekdajší krajský predseda hnutia Republika v Bratislavskom kraji Miroslav Heredoš. Záujem o kandidatúru prejavil aj súčasný prednosta miestneho úradu v bratislavskom Starom Meste Martin Mlýnek. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

 

01 - Modified: 2022-08-22 07:41:03 - Feat.: 1 - Title: Na starostku bratislavského Nového Mesta chce kandidovať Simona Timková, konkurencia sa zväčšuje 02 - Modified: 2022-08-14 11:00:20 - Feat.: 1 - Title: Sme rodina podporí za primátora Bratislavy v nadchádzajúcich komunálnych voľbách Rudolfa Kusého
01 - Modified: 2023-02-24 09:56:21 - Feat.: - Title: HN24: Ružinov by mal hospodáriť s vyše 78 miliónov eur, predkladá návrh 02 - Modified: 2023-02-11 15:51:52 - Feat.: - Title: Investície z Európskej únie môžu Ružinovu priniesť desiatky miliónov eur, hovorí starosta 03 - Modified: 2023-02-08 06:49:08 - Feat.: - Title: Jeden spor o nové byty strieda ďalší. Výstavbe predchádzali vyhrážky, tvrdí pre HN starosta Ružinova 04 - Modified: 2023-01-13 10:38:32 - Feat.: - Title: Vláda sľúbila samosprávam kompenzácie, podrobnosti však stále chýbajú, tvrdí starosta Ružinova 05 - Modified: 2022-12-14 09:27:54 - Feat.: - Title: Rok 2023 bude pre samosprávy náročný, ďalšie roky ešte ťažšie, tvrdí starosta Ružinova
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
22. marec 2023 22:42