Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. FOTO: TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Krajniak vyhlásil, že pripúšťa možnosť predčasných volieb

04.09.2022, 13:52
Autor:
TASRTASR

Hnutie Sme rodina podľa Milana Krajniaka počíta s tým, že traja ministri za SaS podajú v pondelok demisiu. Ozrejmil, že hnutie chce po možnom odchode SaS z koalície predstaviť partnerom ich predstavy fungovania v menšinovej vláde.

Minister práce a podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak pripúšťa možnosť predčasných volieb, ak nebude menšinová vláda fungovať, resp. ak nebude v parlamente možné prijímať zákony na pomoc ľuďom.

Uviedol to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Podpredseda parlamentu a opozičného Smeru Juraj Blanár reagoval, že Smer by v prípade menšinovej vlády podporil zákony na pomoc ľuďom.

Hnutie Sme rodina podľa Krajniaka počíta s tým, že traja ministri za SaS podajú v pondelok demisiu. Ozrejmil, že hnutie chce po možnom odchode SaS z koalície predstaviť partnerom ich predstavy fungovania v menšinovej vláde.

"Nie sú to podmienky, sú to naše predstavy, čo v súčasnosti musí vláda a parlament schváliť, aby sme pomohli ľuďom," doplnil s tým, že ide okrem iného o zastropovanie cien energií, exekučnú amnestiu či rodičovský bonus.

Blanár súčasnú koalíciu skritizoval, že opatrenia na pomoc ľuďom nepredstavila už skôr. "Táto vláda premrhala dva mesiace. Namiesto toho, aby pomáhala, sa vydierala," skonštatoval.

Zdôraznil pritom, že Smer-SD od minulého septembra v tejto veci inicioval zvolanie viacerých mimoriadnych parlamentných schôdzí. Riešením sú podľa neho predčasné voľby.

Diskutujúci rozprávali aj o pondelkových oslavách pri príležitosti 78. výročia Slovenského národného povstania. Blanár skritizoval, že sa verejnosť nemohla zúčastniť osláv v Banskej Bystrici. Koalícia sa občanov podľa neho bojí.

Krajniak reagoval, že Sme rodina sa stretnutí nebojí a poukázal na viaceré verejné akcie ich hnutia. Blanár uviedol, že na účasti ruského veľvyslanca na oslavách SNP Smeru vo Zvolene nevidí nič zlé. "Pozvali sme tam všetky krajiny bývalého Sovietskeho zväzu, ktoré oslobodzovali Slovensko," dodal.

 

01 - Modified: 2023-02-06 19:00:00 - Feat.: - Title: Igor Matovič zisťuje, či má ešte moc. Smer aj OĽaNO chcú presadiť nedeľný zákaz predaja (Brífing HN) 02 - Modified: 2023-02-04 14:12:11 - Feat.: - Title: Krajniak uvažuje o valorizácii dôchodkov o pevnú sumu 03 - Modified: 2023-02-05 08:36:15 - Feat.: - Title: Matovič chytil druhý dych, vo voľbách chce zachraňovať demokraciu. Šeliga hovorí o normálnej politike 04 - Modified: 2023-02-03 08:43:24 - Feat.: - Title: HN24: Krajniak 05 - Modified: 2023-02-03 09:08:36 - Feat.: - Title: Generálny pardon sa môže dotknúť vyše milióna subjektov, ohlásil Krajniak
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. február 2023 20:29