StoryEditor

Premiér Heger na rokovanie vlády dobehol. Z domova mu to trvalo takmer 40 minút (video)

21.09.2022, 11:13
21.09.2022, 11:13
Autor:
TASRTASR

Eduard Heger bežal zo svojho bydliska v bratislavskej Dúbravke až na Úrad vlády. "Celkom sa mi to páči, asi to budem robiť častejšie," podotkol.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) neprišiel na stredajšie rokovanie vlády autom, ale behom. Zapojil sa tak do prebiehajúceho Európskeho týždňa mobility.

Heger bežal zo svojho bydliska v bratislavskej Dúbravke až na Úrad vlády. Podľa jeho hodiniek malo ísť o 6,4 kilometra a trasu zabehol za necelých 39 minút.

"Počas cesty som si vravel, že tá trať je dobrá, hore kopcom aj dole kopcom. Celkom sa mi to páči, asi to budem robiť častejšie," podotkol predseda vlády. Tvrdí, že sa snaží športovať tri- až štyrikrát do týždňa, aby bol vitálny.

Ministerky prišli peši

Pohyb po vlastných využili aj ďalší členovia kabinetu. Peši prišiel napríklad minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Upozornil, že chôdzou sa do neďalekého sídla ministerstva pravidelne vracia z rokovania kabinetu. Doležal je zároveň presvedčený, že pohyb by mal byť súčasťou každodenného života. "Ideálne by teda bolo urobiť z týždňa mobility celý rok," vyhlásil.

Ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) si na rokovanie odšliapala podľa vlastných slov 4000 krokov, z domu na rokovanie kráčala 40 minút. Chôdzu považuje nielen za najjednoduchší, ale aj najzdravší spôsob premiestňovania sa. "Snažím sa vždy, ak môžem, chodiť peši alebo na bicykli," dodala.

Peši na rokovanie vlády prišla aj ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO). "Peši chodím veľmi rada a vždy, keď je na to príležitosť," priznala.

Spoločná prechádzka

Na rokovanie kabinetu pešo prišli spoločne aj minister financií Igor Matovič, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan i minister vnútra Roman Mikulec (všetci OĽANO). Šéf silového rezortu priznal, že šport je pre neho aktívnym relaxom, zároveň vyzval verejnosť zapojiť sa do týždňa mobility. "Ak sa vám dá, vymeňte dopravný prostriedok za chôdzu či bicykel. Pomôžeme tak nielen životnému prostrediu, ale upevníme aj svoje zdravie," zdôraznil.

Najväčšia európska kampaň na podporu udržateľnej mestskej mobility sa každoročne začína 16. septembra a končí sa 22. septembra Dňom bez áut.

Témou aktuálneho ročníka je Lepšia dostupnosť s mottom Cestujme zodpovedne. Cieľom je zvyšovanie povedomia o udržateľnej mestskej mobilite a podporenie zmeny správania ľudí v prospech aktívnej mobility.

01 - Modified: 2023-12-07 18:40:40 - Feat.: - Title: Obmedzí nezávislosť a pomôže konkrétnym ľuďom, tvrdí KDH a vyzýva vládu, aby stiahla kompetenčný zákon 02 - Modified: 2023-12-07 16:54:24 - Feat.: - Title: Ficov konsolidačný balík ide do druhého čítania. Zvyšuje dane a odvody, zoberie druhému pilieru 03 - Modified: 2023-12-06 20:14:59 - Feat.: - Title: Obava z "maďarskej" cesty. Europoslanec z KDH potvrdil, že Slovensko bude témou v Europarlamente 04 - Modified: 2023-12-06 14:19:17 - Feat.: - Title: Nikomu, kto je dnes vo väzení, sa nebudú odpúšťať ani skracovať tresty, tvrdí Fico 05 - Modified: 2023-12-06 11:50:26 - Feat.: - Title: Vláda predĺžila kontroly na hraniciach s Maďarskom až do 22. januára
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
10. december 2023 23:49