Bývalý minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (SaS). FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Ivan Korčok odmietol ponuku SaS na ďalšie pôsobenie v politike. Verí, že na funkciu treba dostať mandát

02.10.2022, 15:44
Autor:
prutprut

Za ponuku a aj nomináciu sa poďakoval. Nad ponukou Richrada Sulíka "premýšľal," ale nakoniec sa ju rozhodol odmietnuť.

Ivan Korčok bol od roku 2020 Ministrom zahraničných vecí Slovenskej republiky, no po odchode SaS z vlády aj on ministerskú stoličku odovzdal svojmu nástupcovi.

"Ponuku predsedu SaS si vážim, pretože išlo o návrh predpokladajúci moje významné zapojenie do vnútornej politiky v SR v rámci Sloboda a Solidarita, ktorú považujem za dobre fungujúcu stranu so silným a vyprofilovaným programom," napísal Ivan Korčok. 

Takmer ihneď mu líder SaS ponúkol ďalšie angažovanie sa v strane, ktorá ho na post ministra nominovala. "Po dôslednom zvážení všetkých súvislostí a okolností som sa rozhodol na ponuku SaS nereflektovať a ukončiť tak súčasnú etapu môjho politického pôsobenia," povedal. 

image

Ďalší štátny tajomník za SaS skončí. Vláda bude odvolávať Klusa, vráti sa do parlamentu

Spomína najmä na aktuálne pomery v parlamente, v ktorom sa podľa neho bude v najbližšej dobe rozhodovať. Nie je jeho súčasťou a zdôraznil, že funkciu vo vnútornej politike či v strane si treba zaslúžiť mandátom od voličov.

"Využívam túto príležitosť, aby som sa ešte raz poďakoval SaS, ktorá ma do funkcie ministra nominovala, poslaneckému klubu a členom za podporu, ktorá bola pre moje pôsobenie vo vláde dôležitá," dodal na záver.

01 - Modified: 2022-09-30 14:47:59 - Feat.: 1 - Title: Ďalší štátny tajomník za SaS skončí. Vláda bude odvolávať Klusa, vráti sa do parlamentu 02 - Modified: 2022-09-28 20:40:26 - Feat.: 1 - Title: Diplomatická akadémia ovplyvnila rozvoj zahraničnej politiky, hovorí šéf rezortu zahraničia Rastislav Káčer 03 - Modified: 2022-09-25 06:58:31 - Feat.: 1 - Title: Najviac z členov vlády zarobil vlani Lengvarský, po ňom Matovič a Remišová
01 - Modified: 2025-12-05 11:21:55 - Feat.: - Title: Kolíková reaguje na aktuálnu politickú situáciu 02 - Modified: 2025-12-04 11:00:00 - Feat.: - Title: Najlepšie memečka týždňa: Tieto dni je to hotová slayáda 03 - Modified: 2025-12-03 13:57:24 - Feat.: - Title: "Väčší bordel, ako sme čakali". SaS varuje pred novou energopomocou 04 - Modified: 2025-12-02 13:31:11 - Feat.: - Title: SaS nevidí v novele Trestného zákona výchovné opatrenia 05 - Modified: 2025-11-28 14:51:01 - Feat.: - Title: Regulačný úrad reaguje na kritiku zvýšenia taríf za prepravu plynu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2025 11:29