Ilustračná fotografia. FOTO: TASR/František Iván
StoryEditor

Voľby sa budú opakovať v 47 obciach, dôvodom je niekde aj rovnosť hlasov

31.10.2022, 14:38
Autor:
TASRTASR

V obci Krušovce (okres Topoľčany) neboli komunálne voľby platné z dôvodu pochybnosti o zápisnici. Podľa Ministerstva sa teda na obec hľadí, akoby sa v nej voľby nevykonali.

Komunálne voľby sa budú musieť vykonať znova v 47 obciach. Ide o obce, kde sa voľby v sobotu vôbec nekonali, prípadne nebol zvolený starosta z dôvodu rovnosti hlasov, alebo sa kandidát vzdal a nebol zvolený dostatočný počet poslancov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva vnútra Zuzana Eliášová. Termín volieb musí vyhlásiť predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) do 30 dní od vyhlásenia výsledkov volieb, najneskôr 110 dní predo dňom ich konania.

Z dôvodu rovnosti hlasov sa voľby starostu zopakujú v obciach Nechválova Polianka (okres Humenné), Terany (okres Krupina), Točnica (okres Lučenec), Habura (okres Medzilaborce), Chmiňany (okres Prešov), Miková (okres Stropkov), Ondrašová (okres Turčianske Teplice).

image

Rozdiel bol tesný, v Liptovskom Mikuláši chce neúspešný kandidát prepočítať hlasy. Verí, že sa stala chyba

V obci Krušovce (okres Topoľčany) neboli komunálne voľby platné z dôvodu pochybnosti o zápisnici. Podľa MV sa teda na obec hľadí, akoby sa v nej voľby nevykonali.

Komunálne voľby sa v sobotu nekonali v obciach Ratkovo (okres Martin), Michalková (okres Zvolen), Brezovec (okres Snina), Pongrácovce (okres Levoča) a Jakušovce (okres Stropkov), pretože v nich nebola podaná kandidátna listina pre voľby do obecného zastupiteľstva ani pre voľby starostu. V ďalších šiestich obciach občania nevolili starostu. Išlo o obce Domadice (okres Levice), Moškovec (Turčianske Teplice), Harakovce (okres Levoča), Šarišské Bohdanovce (okres Prešov), Starina (okres Stará Ľubovňa) a Dobroslava (okres Svidník). Aj pre všetky tieto obce bude vyhlásený nový termín volieb.

image

Voľby boli lenivé. Ukazuje sa, že Slovensko je osobnostne vyprahnuté, hovorí v HNtelevízii expert

Voľby sa budú znova konať aj v obciach Slatinka nad Bebravou (okres Bánovce nad Bebravou), Baláže, Poniky (obe okres Banská Bystrica), Slatinské Lazy (okres Detva), Šintava (okres Galanta), Pastuchov (okres Hlohovec), Čižatice (okres Košice-okolie), Veľké Borové (okres Liptovský Mikuláš), Studienka (okres Malacky), Karlová, Žabokreky (obe okres Martin), Čab (okres Nitra), Doľany (okres Pezinok), Prašník (okres Piešťany), Lažany (okres Prešov), Rudnianska Lehota, Sebedražie (obe okres Prievidza), Petrovce (okres Rimavská Sobota), Hrhov (okres Rožňava), Brodské (okres Skalica), Hraničné (okres Stará Ľubovňa), Chrabrany, Lužany (obe okres Topoľčany), Blažovce, Jazernica (obe okres Turčianske Teplice), Lukavica (okres Zvolen), Nevoľné (okres Žiar nad Hronom) a Lietavská Svinná - Babkov (okres Žilina).

01 - Modified: 2022-10-31 13:15:11 - Feat.: 1 - Title: Rozdiel bol tesný, v Liptovskom Mikuláši chce neúspešný kandidát prepočítať hlasy. Verí, že sa stala chyba 02 - Modified: 2022-10-30 18:01:30 - Feat.: 1 - Title: Voľby boli lenivé. Ukazuje sa, že Slovensko je osobnostne vyprahnuté, hovorí v HNtelevízii expert 03 - Modified: 2022-10-30 23:00:00 - Feat.: 1 - Title: Kandidáti míňali tisíce aj na kino a ceruzky. Najviac investoval Kollár
01 - Modified: 2023-05-25 12:34:03 - Feat.: - Title: Martin Klus pre HN: Jeden volebný obvod spravil zo slovenských strán servisné organizácie svojich predsedov 02 - Modified: 2023-05-25 08:45:12 - Feat.: - Title: Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, Progresívne Slovensko predbehlo Pellegriniho Hlas 03 - Modified: 2023-05-24 09:34:44 - Feat.: - Title: Lídra tureckej opozície podporí strana nacionalistickej koalície, tretí kandidát podporil Erdogana 04 - Modified: 2023-05-22 19:51:01 - Feat.: - Title: Grécky premiér Mitsotakis odmietol rokovania o koalícii, krajina opäť mieri k voľbám 05 - Modified: 2023-05-22 06:12:32 - Feat.: - Title: Grécko zrejme čakajú v júni ďalšie voľby
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. máj 2023 14:35