Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. FOTO: TASR/Dano Veselský
StoryEditor

Mikulec: Odsudzujem vyhrážky smerom k redaktorke RTVS Jančkárovej

27.02.2023, 12:50
Autor:
TASRTASR

Národná kriminálna agentúra začala v tejto súvislosti už aj trestné stíhanie, vec vyšetruje ako trestný čin nebezpečného vyhrážania.

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) odsúdil vyhrážky smerom k redaktorke RTVS Marte Jančkárovej. Počas oficiálneho otvorenia klientskeho centra v Spišskej Novej Vsi v pondelok uviedol, že takéto konanie je absolútne neprípustné.

image

Vyhrážky moderátorke pre neprijatie Blahu môžu mať právnu dohru. NAKA začala trestné stíhanie

Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala v tejto súvislosti už aj trestné stíhanie, vec vyšetruje ako trestný čin nebezpečného vyhrážania.

Moderátorke Sobotných dialógov sa neznáme osoby vyhrážajú mimoriadne vulgárnym a agresívnym slovníkom fyzickou likvidáciou, mučením, hromadným znásilnením či ublížením jej rodinným príslušníkom.

K výhražným e-mailom a telefonátu došlo podľa RTVS po minulotýždňovej relácii Sobotné dialógy, ktorej hostkou bola prezidentka Zuzana Čaputová, a po relácii odvysielanej 25. februára, do ktorej sa dostavil namiesto pozvaného politika Smeru-SD Mariána Kéryho nepozvaný politik Smeru Ľuboš Blaha. To RTVS odmietla a uplatnila štandardný postup tzv. prázdneho kresla.

image

Poslanci opozičného Smeru-SD iniciujú v tejto súvislosti mimoriadne zasadnutie Výboru Národnej rady pre kultúru a médiá. Zaoberať sa chcú údajnou cenzúrou v RTVS.

"Títo ľudia prekračujú pomyselné hranice dna, je to opäť len ďalšie rozdúchavanie vášní a štvavá kampaň. Absolútne odsudzujem takéto správanie, vyhrážanie sa ľuďom otvoreným spôsobom, ako to robia títo ľudia," uzavrel minister. Vyhrážky voči redaktorke RTVS odsúdili aj viaceré politické strany.

 

01 - Modified: 2024-05-24 09:30:44 - Feat.: - Title: Škriepky v RTVS. Generálny riaditeľ Ľuboš Machaj a predseda rady Igor Gallo sa obviňujú z účelového konania 02 - Modified: 2024-05-23 11:28:48 - Feat.: - Title: Rada RTVS prijala účelové uznesenie, môže viesť k môjmu odvolaniu v parlamente, tvrdí Machaj 03 - Modified: 2024-05-22 18:23:33 - Feat.: - Title: Rušenie RTVS je o krok bližšie. Poslanci posunuli Šimkovičovej návrh do druhého čítania 04 - Modified: 2024-05-22 07:49:23 - Feat.: - Title: Poslanci sa v stredu vrátili k mimoriadnej schôdzi k zmenám v RTVS 05 - Modified: 2024-05-20 18:18:38 - Feat.: - Title: Sú v hre nové mediálne zásahy? Poslanci koalície trvajú na pokračovaní schôdze, chystajú prvý krok
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
24. máj 2024 20:54