StoryEditor

Fico sa po stretnutí s Dankom sťažoval, že sa s ním Pellegrini nechce fotiť

26.04.2023, 15:46
Autor:
TASRTASR

Pozvanie dostal aj líder mimoparlamentného Hlasu Peter Pellegrini, na rokovanie neprišiel. Fico označil SNS za spoľahlivého partnera.

Mimoparlamentná SNS má mnoho programových prienikov so Smerom-SD. Skonštatoval to šéf národniarov Andrej Danko po stredajšom stretnutí s predsedom Smeru Robertom Ficom v centrále SNS.

Pellegrini neprišiel

Pozvanie dostal aj líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini, na rokovanie neprišiel. Fico označil SNS za spoľahlivého partnera.

Nepochybuje o tom, že po spojení s menšími pronárodnými stranami presiahne päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do Národnej rady SR a "bude zohrávať dôležitú úlohu v povolebnom vývoji".

Fico ocenil tzv. integračný proces pronárodných strán, ktorý spustila SNS. "Nám sú tieto myšlienky veľmi blízke," povedal Fico s tým, že spojenie národniarov so stranou nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu Život naznačuje úspech. Danko avizoval ďalšie rokovania s mimoparlamentnými subjektami Patriot aj Národná koalícia. Zároveň dodal, že s nezaradenou poslankyňou Romanou Tabák nerokoval.

Dankov pilier

Danko verí, že pilier budúcej vlády budú tvoriť strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS. Spolu s Ficom sa zhodujú na tom, že štát je rozvrátený, avizujú spoločné akcie.

Danko chcel hovoriť s Pellegrinim aj o programových cieľoch jeho strany. Fico tvrdí, že Pellegrini sa s ním nechce stretnúť.

"Nechce sa so mnou fotiť, lebo sa bojí, že by odplašil Progresívne Slovensko a SaS vo vysnívanej koalícii. Rešpektujem to, napriek tomu naďalej budem tvrdiť, že ľudia, ktorí niekedy tvorili Smer-SD, by mali tvoriť aj základ novej vládnej koalície," vyhlásil Fico.

Líder Hlasu-SD cez víkend avizoval, že pozvanie od Danka odmietne, lebo mu jeho program neumožňuje stretnutie. Deklaroval, že sa šéfovi SNS ozve a dohodnú si iný termín.

01 - Modified: 2023-05-31 14:20:02 - Feat.: - Title: Úrad vlády odmieta útoky na štátnych zamestnancov a konšpirácie šírené Smerom 02 - Modified: 2023-05-31 12:35:53 - Feat.: - Title: Demokrati reagujú na Fica. Tvrdia, že šéf Smeru sa bojí 03 - Modified: 2023-05-31 10:46:54 - Feat.: - Title: Prieskum Medianu: Najvyššiu dôveryhodnosť z politikov má Čaputová 04 - Modified: 2023-05-31 09:16:45 - Feat.: - Title: Fico tvrdí, že úradníci a mimovládky mali označiť opozíciu za hybridnú hrozbu. Hovorí o diskreditácii 05 - Modified: 2023-05-29 18:27:50 - Feat.: - Title: Hlas-SD nezahlasuje za vyslovenie dôvery vláde odborníkov, tvrdí Pellegrini a dodáva, že návrhy podporia
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. jún 2023 10:39