Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Heger hovorí o výmenách vo vláde. Úradnícku vládu odmieta

05.05.2023, 15:47
Autor:
TASRTASR

Eduard Heger chce zabezpečiť také riadenie rezortov, ktoré bude vedieť pokračovať v reformách, aby Slovensko zbytočne nestagnovalo.

Dočasne poverený premiér Eduard Heger je otvorený akémukoľvek riešeniu, ktoré prinesie stabilitu a pokoj.

Odmieta úradnícku vládu, vidí za ňou nestabilitu. Heger hovorí aj o výmenách vo vláde. Konkrétne návrhy riešení nešpecifikoval, chce ich predostrieť prezidentke Zuzane Čaputovej, s ktorou sa má stretnúť začiatkom budúceho týždňa.

image

"Edo, pokazil si si to sám. Problém si nechal vyhnívať." Matovič kritizoval Hegera kvôli Vlčanovej kauze

Heger chce zabezpečiť také riadenie rezortov, ktoré bude vedieť pokračovať v reformách, aby Slovensko zbytočne nestagnovalo. "Som otvorený akémukoľvek riešeniu, ktoré prinesie stabilitu a pokoj," povedal.

"Ja som povedal, k výmenám príde, všetko je otvorené, ale dôležitý je cieľ," vyhlásil Heger s tým, že dovládnuť musí vláda, ktorá bude schopná pokračovať vo všetkých rozbehnutých aktivitách a plniť ich až do predčasných volieb. "Potrebujeme nájsť ľudí, ktorí budú vedieť túto krajinu viesť tak, aby zabezpečili kontinuitu. Myslím si, že dnes je vo vláde viacero takýchto ľudí. Čiže áno, môžeme sa rozprávať o nejakých výmenách, ale s pani prezidentkou ako prvou," priblížil.      

Heger zopakoval, že úradnícka vláda ohrozí stabilitu Slovenska. Odmietol, že by vo štvrtkovom prejave šlo o nátlak na prezidentku, aby úradnícku vládu nevymenovala. Súčasní ministri majú podľa neho nad sebou politické vedenie, ktoré by úradnícka vláda nemala. V čase kríz nemožno podľa neho odovzdať vládnutie ľuďom, ktorí nemajú skúsenosti ani kontakty.

"Už nechcem mať s týmto chaosom nič spoločné," povedal s tým, že sa chce na rokovaniach s prezidentkou sústrediť na to, ako zabezpečiť stabilitu a pokračovanie reforiem, investícií a doručovanie pomoci ľuďom.

01 - Modified: 2023-09-11 16:37:41 - Feat.: - Title: Duch Fica bol prítomný aj v debate s prezidentkou 02 - Modified: 2023-09-09 12:24:32 - Feat.: - Title: Treba posilňovať ochranu vonkajších hraníc, tvrdí Heger. Pellegrini navrhuje zaisťovanie migrantov 03 - Modified: 2023-09-04 09:39:10 - Feat.: - Title: Demokrati chcú iniciovať mimoriadnu schôdzu. Témou má byť zahraničná politika 04 - Modified: 2023-08-21 09:37:00 - Feat.: - Title: Národ, ktorý na svoju históriu zabudne, je odkázaný ju prežiť znova, tvrdia Demokrati 05 - Modified: 2023-08-05 11:48:30 - Feat.: - Title: Ódor avizuje trestné oznámenie. Podpis zmluvy so SkyTollom vidí ako veľmi nevýhodný pre štát
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. september 2023 14:58