Prezidentka Zuzana Čaputová. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Prezidentka sa v stredu stretla s lídrami niektorých politických strán, Fico pozvaný nebol

10.05.2023, 18:01
Autor:
TASRTASR

Dôvody, pre ktoré prezidentka na stretnutie nepozvala Roberta Fica, nájdete vo všetkých jeho verejných vystúpeniach z posledných dní, poukázal riaditeľ odboru komunikácie kancelárie prezidentky Jozef Matej.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu stretla s lídrami niektorých politických strán, aby ich informovala o pripravovanej vláde odborníkov. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie kancelárie prezidentky Jozef Matej.

Na stretnutí bol prítomný dočasne poverený premiér a predseda mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger, predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár, líder OĽANO Igor Matovič, predseda SaS Richard Sulík a predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Úradnícku vládu by mala prezidentka menovať na budúci týždeň.

image

Ódorova vláda nepotrebuje podporu parlamentu, dokonca by jej to vyhovovalo – myslia si odborníci

"Dôvody, pre ktoré prezidentka na stretnutie nepozvala Roberta Fica (Smer-SD), nájdete vo všetkých jeho verejných vystúpeniach z posledných dní," poukázal Matej. Čaputová v utorok avizovala, že využije všetky právne prostriedky pre vyjadrenia Fica, ktoré ju spájajú s finančníkom Georgom Sorosom či americkou ambasádou. Líder Smeru-SD podľa nej šíri klamstvá.

Prezidentka v utorok nerokovala ani s dočasne poverenou ministerkou investícií a šéfkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou, ani s niektorými ďalšími stranami, ktoré majú v parlamente zastúpenie.

01 - Modified: 2023-05-10 15:07:50 - Feat.: 1 - Title: Ódorova vláda nepotrebuje podporu parlamentu, dokonca by jej to vyhovovalo – myslia si odborníci 02 - Modified: 2023-05-10 14:32:02 - Feat.: 1 - Title: Heger je slušný človek, ale jedna vec mu nešla, hovorí Kolíková v HNtelevízii 03 - Modified: 2023-05-10 14:19:38 - Feat.: 1 - Title: Sulík je spokojný najmä s nomináciou Ódora na premiéra
01 - Modified: 2025-12-24 08:32:35 - Feat.: - Title: Fico s Rážom navštívili Dopravný podnik Bratislava. Poukázali na prácu počas sviatkov 02 - Modified: 2025-12-23 08:00:00 - Feat.: - Title: Slovensko v premenlivom svete (komentár Roberta Fica pre The Economist) 03 - Modified: 2025-12-22 19:07:02 - Feat.: - Title: PS o Ficových výrokoch k Úradu pre verejné obstarávanie: Nemá žiadne zábrany a správa sa ako autokrat 04 - Modified: 2025-12-22 18:24:45 - Feat.: - Title: Rok Sotákovho boja: Zrkadlo nastavil vláde aj energetikom. Fico mu po masívnych stratách sľúbil zlepšenie 05 - Modified: 2025-12-22 11:30:05 - Feat.: - Title: Fico pripustil zrušenie Úradu pre verejné obstarávanie: Budeme sa tým vážne zaoberať
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. december 2025 07:28