Predseda Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomír Andrassy. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Najvyšší kontrolný úrad avizuje kontrolu agendy rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy

28.05.2023, 12:51
Autor:
TASRTASR

Kontrola agendy Ministerstva zdravotníctva sa podľa slov Ľubomíra Andrassyho nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém.

Najvyšší kontrolný úrad v lete plánuje preveriť agendu rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré pre TASR poskytol predseda úradu Ľubomír Andrassy. Nevylúčil ani kontrolu aktivít rezortu školstva.

"Predpokladám, že v letných mesiacoch pôjdeme do kontrolnej akcie, ktorá súvisí s tým, čo sa deje v pláne obnovy a odolnosti. Že tam bude aj preverenie procesov a postupov v kontexte agendy ministerstva zdravotníctva, ale možno predpokladať, že tam bude aj agenda, ktorá spadá do pôsobnosti rezortu školstva," uviedol Andrassy.

Kontrola agendy Ministerstva zdravotníctva sa podľa jeho slov nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém. "Či funguje, a čo v rámci systému zapríčinilo, že meškáme v tak dôležitom cieli a záväzku ako je výstavba Rázsoch alebo v Martine," ozrejmil.

Najvyšší kontrolný úrad podľa neho aktuálne vyhodnocuje aj riziká v aktivitách rezortu školstva. "Máme vážne riziká identifikované aj v aktivitách, ktoré súvisia s rezortom školstva, alebo plnením záväzkov okolo vzdelávania mladej generácie," priblížil Andrassy

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
14. január 2026 07:37