Šéf Hlasu Peter Pellegrini. FOTO: TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Pellegrini sa s Ódorom stretne v pondelok, Heger v utorok

29.05.2023, 11:07
Autor:
TASRTASR

Expremiér a nezaradený poslanec Eduard Heger informoval, že s Ódorom bude rokovať v utorok. Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

Predseda mimoparlamentného Hlasu Peter Pellegrini sa má stretnúť s premiérom Ľudovítom Ódorom v pondelok podvečer. Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič s ním dohodnutý termín stretnutia ešte nemá.

Expremiér a nezaradený poslanec Eduard Heger informoval, že s Ódorom bude rokovať v utorok. Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

Pellegrini očakáva s premiérom konštruktívnu debatu bez emócií a politických vášní. "Pravdepodobne ma bude informovať, čo zamýšľa dať do programového vyhlásenia vlády. Pravdepodobne sa pobavíme aj o iniciatíve, že by vláda mala predložiť vyrovnaný rozpočet skôr, ak nedostane dôveru," povedal. Pellegrini si zatiaľ nemyslí, že Hlas-SD zmení svoje stanovisko a vláde odborníkov vysloví dôveru.

Bývalý predseda vlády Heger sa chce s Ódorom rozprávať aj o svojich prioritách. "Pre nás je dôležité, aby bolo pokračovanie v reformách z plánu obnovy, a ďalšie veci, ktoré sme ako vláda presadzovali," podotkol.

Poslanec za Smer Juraj Blanár priblížil, že sú pozvaní na stretnutie s premiérom, bližšie informácie však nemá. Sú podľa neho pripravení vecne sa s ním porozprávať o veciach, ktoré trápia Slovensko.

"Nieže bude Ódorova vláda riešiť výmenu štátnych tajomníkov alebo ochranu štátnych hraníc, ale chceme sa s ním rozprávať o zdražovaní a zásadných veciach," poukázal.

Matovič na rokovanie s Ódorom pôjde, nemá však dohodnutý presný termín stretnutia. Ide tam podľa vlastných slov počúvať.

Premiér začne v pondelok avizovanú sériu stretnutí s lídrami politických strán zastúpených v Národnej rade. Rokovať sa bude o podpore programového vyhlásenia vlády a o možnosti vyslovenia dôvery vláde.

01 - Modified: 2023-09-14 14:28:05 - Feat.: - Title: Premiér sa stretol so štátnym sekretárom Vatikánu, kardinálom Pietrom Parolinom 02 - Modified: 2023-09-14 13:26:17 - Feat.: - Title: Ódor predstaví návrh, ako konsolidovať slovenské verejné financie. Novej vláde zanechá viaceré opatrenia 03 - Modified: 2023-09-13 08:25:00 - Feat.: - Title: Mimoriadna situácia v súvislosti s covid-19 sa skončí 15. septembra 04 - Modified: 2023-09-11 13:11:23 - Feat.: - Title: Ódor je sklamaný, že parlament nerokoval o zmene pri potvrdeniach pre cudzincov 05 - Modified: 2023-09-11 12:58:24 - Feat.: - Title: Mimoriadnu situáciu by mohli zrušiť v stredu, informoval Ódor. Pomôže to pri vyhosťovaní migrantov
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. september 2023 11:28