Predseda vlády Ľudovít Ódor. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Ódorova vláda má čas požiadať parlament o dôveru do polovice júna

29.05.2023, 15:27
Autor:
TASRTASR

Premiér má začať sériu stretnutí s lídrami politických strán zastúpených v parlamente v pondelok. Postupne by sa mal so všetkými rozprávať o vládnom programe a podpore kabinetu.

 Vláda odborníkov musí do 30 dní od svojho vymenovania prísť do Národnej rady s programom a požiadať parlament o dôveru. Kabinet odborníkov pod vedením premiéra Ľudovíta Ódora tak má čas zhruba do polovice júna.

"Vláda je povinná do 30 dní po svojom vymenovaní predstúpiť pred Národnú radu, predložiť jej svoj program a požiadať ju o vyslovenie dôvery," píše sa v Ústave.

Kabinet odborníkov menovala prezidentka Zuzana Čaputová 15. mája, do parlamentu by tak mal prísť s programom do 14. júna.

Premiér má začať sériu stretnutí s lídrami politických strán zastúpených v parlamente v pondelok. Postupne by sa mal so všetkými rozprávať o vládnom programe a podpore kabinetu.

Ódor už avizoval, že vládny program by mali pripravovať jednotliví ministri. Priblížil, že by mali vypracovať základné krátkodobé priority i niektoré dlhodobé.

01 - Modified: 2026-01-12 10:45:18 - Feat.: - Title: SaS predstavila „Lex proti mafii“. Návrh sprísňuje, kto môže kandidovať a kto sa môže stať ministrom 02 - Modified: 2026-01-09 12:20:15 - Feat.: - Title: V júli končí funkčné obdobie sudkyni Ústavného súdu, Raši vyhlásil voľbu kandidátov 03 - Modified: 2026-01-07 15:21:53 - Feat.: - Title: Smer-SD ich má najviac. V parlamente pribudne desiaty lekár 04 - Modified: 2025-12-28 14:30:00 - Feat.: - Title: Niektorí nepovedali ani slovo. Kto bol v parlamente v roku 2025 neviditeľný? 05 - Modified: 2025-12-24 18:31:47 - Feat.: - Title: Reakcia na masaker v Sydney. Nový Južný Wales obmedzil vlastníctvo zbraní a polícii umožnil zakázať protesty
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
13. január 2026 11:15