StoryEditor

Hlas má ambíciu vyhrať voľby s ponukou slušnej politiky, zo spolupráce vyradil OĽANO a ĽSNS

10.06.2023, 09:46
10.06.2023, 17:00
Autor:
TASRTASR

V prípade, ak na program partnerov nenájdu, Hlas je pripravený obhajovať záujmy občanov krajiny aj v opozícii.

Mimoparlamentná strana Hlas-SD má ambíciu vyhrať parlamentné voľby s ponukou slušnej a kultúrnej politiky, silného štátu a účinnej pomoci ľuďom. Uviedol to predseda strany Peter Pellegrini vo svojom príhovore počas sobotného snemu strany v Púchove. Zároveň spresnil, s kým po voľbách vládnuť chcú a s kým nie.

Nová vláda bude mať podľa lídra Hlasu-SD pred sebou dve zásadné úlohy. "Čo najskôr musí upratať chaos a neporiadok, ktorý nám tu nechali Matovič, Heger, Sulík, Kollár a Remišová. A potom ju čaká kľúčová, dovolím si povedať, historická úloha. Nová vláda musí naštartovať proces dlhodobých a pozitívnych zmien, ktoré dokážu posunúť Slovensko po 30 rokoch vpred," uviedol. Nová vláda musí podľa neho bezodkladne zastaviť "chudobnenie" občanov krajiny. Dôchodcom chce strana zaviesť plnohodnotný 13. dôchodok, pokračovať chce i s pomocou rodičom s deťmi a osamelým rodičom.

Štartovný balíček pre mladých 

"Mladým ľuďom ponúkneme takzvaný štartovný balíček - vysoký príspevok od štátu po ukončení školy, aby mohli buď splatiť svoje študentské pôžičky, alebo si zabezpečiť bývanie," povedal líder Hlasu-SD. Docieliť chcú aj to, aby mladí ľudia ostali na Slovensku a neodchádzali do zahraničia. "Rodinám okrem úpravy sociálnych dávok chceme ponúknuť takzvanú rodinnú kartu. Bude predstavovať zľavu na tovary a služby poskytované štátom, samosprávou alebo občianskymi združeniami," konkretizoval.

image

Odborník na komunikáciu Slovák: Politici vyprázdňujú slová, ak si vyberú nenávistnú kampaň, môžu prestreliť

Dôraz chce Hlas klásť aj na zdravotníctvo, oblasť sociálnych vecí či školstvo. Zaoberať sa plánujú aj cenami energií a potravín. "Hlas bude v rámci dlhodobej vízie žiadať, aby štát opäť získal kontrolu nad strategickými energetickými podnikmi a mal tak v rukách priame možnosti na ovplyvňovanie cien energií," vyhlásil Pellegrini.

Ako ďalej uviedol, Slovensko má svetu, okrem šikovných a pracovitých ľudí, čo ponúknuť. Poukázal pritom na pitnú vodu, ktorej máme na Slovensku dostatok. Tvrdí, že by sme sa mohli pokúsiť zamerať na to, aby sme z nej spravili vývozný artikel. Ešte pred voľbami predstaví Hlas konkrétne kroky, ktoré sú pripravení uskutočniť už počas prvých 100 dní vládnutia.

Všetci okrem OĽANO a ĽSNS

Po parlamentných voľbách sú podľa Pellegriniho pripravení sadnúť si za rokovací stôl so všetkými, ktorí dostanú mandát od ľudí, s výnimkou strán OĽANO a ĽSNS. "Za týmto stolom oznámime podmienky, za ktorých je Hlas ochotný vstúpiť do spolupráce v rámci vládnej koalície. Tie nebudú žiadnym prekvapením, pretože ich oznámim už teraz," uviedol predseda strany.

Prvá podmienka sa týka zahranično-politickej orientácie. "Členstvo v EÚ a NATO považuje Hlas za garanciu slobodného rozvoja slovenského národa. Preto budeme spolupracovať len so stranami, ktoré členstvo v oboch týchto organizáciách nespochybnia ani neohrozia," uviedol. Strana žiada rešpektovanie suverenity a územnej celistvosti štátov, odmieta akúkoľvek násilnú zmenu hraníc a bude podporovať tých, ktorí sa stali obeťami agresie.

"Rovnako odmietame spoluprácu so subjektmi, ktoré majú k týmto stranám blízko, respektíve s nimi úzko spolupracujú alebo sa snažia o ich politickú akceptáciu," zdôraznil Pellegrini.

image

Dobrá voľba zanikla, spojila sa s Hlasom. Drucker bude na kandidátke v TOP 10

Hlas podľa jej lídra odmietne spoluprácu so stranami, ktorých politika je postavená na nenávisti, extrémizme a neofašizme. Ďalším zásadným sociálnodemokratickým pilierom je podľa Pellegriniho účinná pomoc štátu občanom. "Hlas vstúpi do vlády len so stranami, ktoré sa k tomuto konceptu prihlásia," doplnil. Presadzovať chcú i vytvorenie silného štátu.

Do koalície pôjde Hlas len so stranami, ktoré podporia sociálnu politiku pomoci pre seniorov, rodiny, odkázaných a "ľudí práce". "Vstúpime len do takej vlády, ktorá vypracuje a začne realizovať veľký národný projekt definitívneho vyrovnania regionálnych rozdielov na Slovensku v horizonte troch volebných období. Toto vyrovnanie sa musí prejaviť tak v životnej úrovni obyvateľov, ako aj v regionálnej, mestskej a obecnej infraštruktúre," uzavrel Pellegrini.

V prípade, ak na program partnerov nenájdu, Hlas-SD je pripravený obhajovať záujmy občanov krajiny aj v opozícii.

Predvolebná kampaň z dvojmiliónového úveru

Šéf Hlasu tiež informoval o tom, že strana bude predvolebnú kampaň financovať z dvojmiliónového úveru. "Rozhodli sme sa, že pôjdeme cestou politického úveru. A strana Hlas-SD vyrokovala, že máme kontokorentný účet dva milióny, z ktorého budeme čerpať. Následne ručíme našimi pohľadávkami zo štátneho príspevku, ktoré si banka bude sťahovať," doplnil predseda.

Ako dodal, strana Hlas-SD už z limitu, ktorý platí pre novovzniknutú stranu, už nejaké financie minula. "Novovzniknutá strana môže minúť len 3,5 milióna eur od svojho vzniku až do volieb vrátane volebnej kampane. Takže my nemáme už ani ten luxus ako iné strany, že môžu na kampaň minúť tri milióny," zdôraznil Pellegrini.

01 - Modified: 2023-06-05 11:30:02 - Feat.: 1 - Title: Jablko a Demokrati sa spájajú do volieb, ohlásil Heger. Nicholsonová bude na chvoste kandidátky 02 - Modified: 2023-06-04 14:31:35 - Feat.: 1 - Title: Fico sa pustil do Ódora, považuje ho za bezmocného. Je tam „len tri dni aj s cestou“, reaguje Sulík 03 - Modified: 2023-06-04 12:09:34 - Feat.: 1 - Title: Najnovší prieskum: Ficov Smer je stále pred Pellegriniho Hlasom, Republika má už takmer 10 percent 04 - Modified: 2023-06-03 12:03:00 - Feat.: 1 - Title: Premiér bude o výsledku stretnutí s lídrami informovať v najbližších dňoch, OĽANO má podmienky 05 - Modified: 2023-06-09 09:07:43 - Feat.: 1 - Title: Prečo Heger nie je dobrý líder?
01 - Modified: 2023-06-19 13:31:36 - Feat.: - Title: Volebný model: Progresívci prvýkrát preskočili Hlas, Smer naberá na sile 02 - Modified: 2023-06-18 13:34:55 - Feat.: - Title: Pellegrini, Fico a Uhrík? Republika nemôže byť náš prirodzený partner, vyhraňuje sa šéf Hlasu 03 - Modified: 2023-06-16 13:03:47 - Feat.: - Title: Demokrati sa pripravujú na spustenie kampane. O výmene Hegera neuvažujú 04 - Modified: 2023-06-16 11:38:15 - Feat.: - Title: Na kandidátke Kollárovho hnutia budú aj Starostovia a nezávislí kandidáti 05 - Modified: 2023-06-16 07:24:02 - Feat.: - Title: Uplynulý rok bol jeden z najťažších, hodnotí svoje pôsobenie prezidentka
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
19. jún 2023 15:33