Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). FOTO: TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Prvé miesta kandidátky Sme rodina patria jej poslancom na čele s Kollárom, Klus má 150-ku

03.07.2023, 15:04
Autor:
TASRTASR

Martin Klus bude kandidovať zo 150. miesta. Sme rodina urobila podľa neho v tomto volebnom období progres vo svojich jasných proeurópskych, proatlantických a proukrajinských postojoch.

Kandidátnu listinu hnutia Sme rodina tvoria aktuálni poslanci parlamentu, ale aj členovia regionálnych štruktúr hnutia. Sme rodina má zároveň na kandidátke platformu primátorov a starostov. Z prvého miesta kandiduje predseda hnutia Boris Kollár, nasledujú podpredsedovia Milan Krajniak, Petra Krištúfková a Peter Pčolinský. Na piatom mieste je poslanec Ľudovít Goga. Zo 150. miesta kandiduje bývalý predstaviteľ SaS Martin Klus.

Prvých 15 miest obsadili poslanci pôsobiaci v klube Sme rodina. "Prioritou sú, samozrejme, moji aktuálni poslanci, potom krajskí a okresní predsedovia hnutia, členovia, sympatizanti a rozhodli sme sa dať šancu aj platforme primátorov a starostov, aby zastupovali hlas ľudu," uviedol Kollár v stanovisku hnutia. Považuje za dôležité, aby sa regióny spolupodieľali na tvorbe zákonov, ktoré ich ovplyvnia.

image

Demokrati predstavili kandidátku, líderkou je Letanovská a na konci je Mihál (zoznam)

Klus bude kandidovať zo 150. miesta ako nestraník. Sme rodina urobila podľa neho v tomto volebnom období progres vo svojich jasných proeurópskych, proatlantických a proukrajinských postojoch.

"Mojím pozvaním ako nestraníka na ich kandidátku na symbolické 150. miesto, aby som tieto témy ďalej presne v tomto duchu pokrýval, chceli okrem iného demonštrovať, že to je progres trvalý a nezvrátiteľný," napísal Klus na sociálnej sieti. V súčasnosti je nezaradeným poslancom parlamentu, z SaS odišiel v decembri 2022 po tom, ako strana iniciovala návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Predtým pôsobil ako štátny tajomník na ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí.

image

Klus bude vo voľbách na kandidátke Kollárovho hnutia Sme rodina. Na poslednom 150. mieste

Predčasné parlamentné voľby sa budú konať v sobotu 30. septembra. Volebná kampaň sa začala 9. júna, končí sa 48 hodín predo dňom konania volieb.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. január 2026 05:38