FOTO: SHMÚ
StoryEditor

Pre niektoré okresy na juhu Slovenska platia výstrahy pred búrkami

30.07.2023, 15:26
Autor:
TASRTASR

SHMÚ v tejto súvislosti upozorňuje aj na možný výskyt sprievodných javov pri intenzívnom daždi.

Pre niektoré okresy na juhu Slovenska platia v nedeľu popoludní výstrahy prvého stupňa pred búrkami. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe.

Výstrahy platia pre okresy Senec, Komárno, Dunajská Streda a Galanta. Vyskytnúť sa tam môžu búrky spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.

SHMÚ v tejto súvislosti upozorňuje aj na možný výskyt sprievodných javov pri intenzívnom daždi, ako je prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov, podjazdov a podobne.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
14. január 2026 15:38