Zásah polície. FOZO: Facebook polície SR
StoryEditor

Polícia zadržala internetového podvodníka, ktorý vylákal od ľudí milióny českých korún

31.07.2023, 11:36
Autor:
TASRTASR

Internetový podvodník využíval sieť rôznych účtov v zahraničí a na Slovensku.

Slovenská polícia odhalila identitu neznámeho páchateľa, ktorý pod rôznymi legendami vylákal od občanov Českej republiky niekoľko miliónov českých korún.

Používal na to zámienky, ako výpomoc pri liečbe v zahraničí, prísľub budúceho spoločného života po odblokovaní finančných prostriedkov majetného dediča či legendu na investovanie do kryptomien, informovala polícia.

Internetový podvodník využíval sieť rôznych účtov v zahraničí a na Slovensku. K súbežnému koordinovanému zásahu polície došlo v Česku v okrese Písek a na Slovensku v okrese Michalovce.

Slovenskí policajti zadržali na mieste podozrivého R. G. (40), "ktorý sa na sociálnych sieťach vydával za osobu M. B.".        

"Podozrivý R. G. je spolu s osobou H. Š. (51) vyšetrovaný v Českej republike zo spáchania trestného činu podvodu. Na Slovensku je R. G. podozrivý zo spáchania trestného činu legalizácie výnosu z trestnej činnosti, za čo mu hrozí trest odňatia slobody vo výške troch až ôsmich rokov," informovala v pondelok polícia na sociálnej sieti.  

Podozrivého 27. júla umiestnili do cely predbežného zadržania. V dome, v ktorom sa zdržiaval, vykonali domovú prehliadku, pri ktorej zaistili 11 mobilných telefónov, počítačovú techniku a desať platobných kariet k účtom.

Česká polícia po zadržaní R. G. iniciovala vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý 28. júla vydal Okresný súd v Tábore.

01 - Modified: 2025-12-05 10:00:00 - Feat.: - Title: Tento kvíz dôkladne preverí, aký vodič naozaj ste. Zvládnete ho bez jedinej chyby? 02 - Modified: 2025-12-01 11:40:29 - Feat.: - Title: Polícia zadržala dvoch hľadaných Slovákov, mali byť súčasťou zločineckej skupiny 03 - Modified: 2025-12-01 11:52:39 - Feat.: - Title: FOTO Bizár z Česka. Zdrogovaný muž vyliezol na vysoký strom, visel na ňom len v spodnom prádle 04 - Modified: 2025-11-26 14:19:30 - Feat.: - Title: Slovák zadržaný vo Varšave je obvinený z podvodu za takmer 10 miliónov eur 05 - Modified: 2025-11-26 13:00:00 - Feat.: - Title: Zaplavené cesty, ale aj ignorácia od vodičov. Tieto tipy pomôžu pri jazde v silnom daždi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 14:09